Jakie są szanse na 3. sezon "Wielkich kłamstewek"? Twórca serialu o 2. sezonie i ewentualnej kontynuacji

"Wielkie kłamstewka" (Fot. HBO)

"Wielkie kłamstewka" miały być miniserialem, ale dzisiaj wracają z 2. sezonem. Jak został napisany ten sezon i czy możliwa będzie kolejna kontynuacja? O tym mówi showrunner David E. Kelley.

"Wielkie kłamstewka" w 2017 roku pozgarniały wszystkie możliwe nagrody dla najlepszego miniserialu, a potem HBO jak gdyby nigdy nic zamówiło kontynuację. Dziś w USA (i jutro w Polsce) rusza 2. sezon, który ma zamknąć historię pań z Monterey. Ale czy rzeczywiście?

Wielkie kłamstewka – czy będzie sezon 3?

Pytanie o potencjalny 3. sezon "Wielkich kłamstewek" padło na premierze drugiego. Scenarzysta i showrunner serialu, David E. Kelley, odpowiedział krótko:

– Pisaliśmy sezon 2 tak jakby to był koniec.

Więcej w tym momencie się nie dowiemy, ale zawsze możemy liczyć, że jeśli 2. sezon – z Meryl Streep w obsadzie – powtórzy sukces poprzednika, zarówno twórcy, jak i HBO uznają, że jednak chcą więcej.

Wielkie kłamstewka sezon 3

Wielkie kłamstewka – co w 2. sezonie serialu?

David E. Kelley był dużo bardziej rozmowny, kiedy E! Online zapytało go na czerwonym dywanie o to, jaki będzie 2. sezon, i obiecał przede wszystkim pogłębienie serialowych postaci.

– Idziemy w tym roku dużo głębiej, jeśli chodzi o emocjonalne wątki różnych postaci. Myślę, że zaproszenie do zabawy i rozrywki wciąż w tym będzie, ale to zdecydowanie emocjonalny roller coaster – powiedział scenarzysta.

Potwierdziła to także Liane Moriarty, autorka książki, na podstawie której powstał serial. Scenariusz pisał co prawda Kelley, ale nie bez konsultacji z pisarką, która stworzyła Celeste, Madeline, Jane, Bonnie i Renatę.

– Myślę, że w każdym serialu sezon 1 przestawia postacie, a sezon 2 pozwala iść znacznie dalej... I oczywiście będą konsekwencje tego, co wydarzyło się pod koniec 1. sezonu – powiedziała.

Tutaj znajdziecie zwiastun i więcej informacji o 2. sezonie "Wielkich kłamstewek". Wieczorem spodziewajcie się naszej przedpremierowej recenzji.

Wielkie kłamstewka sezon 2 – premiera 10 czerwca w HBO

REKLAMA