Ellen Pompeo źle wspomina początki "Chirurgów". "To była katastrofa za kulisami" – opowiada aktorka

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

0

Ellen Pompeo jest największą gwiazdą "Chirurgów", ale początki były ciężkie. Aktorka wspomina toksyczną atmosferę za kulisami i mówi, że Patrick Dempsey zarabiał dwa razy więcej niż ona.

Ellen Pompeo niedawno została kobietą wartą 20 milionów, ale nie zawsze tak było. Aktorka, która spędziła w serialu "Chirurdzy" 15 sezonów – a przed nią kolejne – nie kryje się z tym, że początki miała ciężkie i nie było nawet mowy o walce o równość płac.

Chirurdzy – Ellen Pompeo o problemach za kulisami

W serwisie Variety przeczytacie jej rozmowę z Taraji P. Henson z "Imperium" o tym, jak to jest być kobietą w przemyśle rozrywkowym. Ellen Pompeo przyznaje w niej, że to "Chirurdzy" mieli swoje problemy za kulisami. I to nie tylko na samym początku.

– Przez pierwsze 10 lat mieliśmy poważne problemy kulturowe, bardzo złe zachowanie, naprawdę toksyczne środowisko pracy. Ale kiedy zaczęłam mieć dzieci, przestało już chodzić tylko o mnie. Musiałam zapewnić utrzymanie mojej rodzinie. Mając 40 lat, gdzie dostanę tyle pieniędzy? Musiałam zaopiekować się dziećmi – opowiada aktorka.

Pompeo nie wskazuje palcem winnych, ale mówi, że sytuacja na planie znacząco się poprawiła po 10. sezonie, po "dużych zmianach przed kamerą i za kamerą".

– Stało się moim celem sprawić, żebym mogła być tam szczęśliwa i dumna z tego co robię, bo mieliśmy tyle zamieszania przez 10 lat. Moja misja była taka, że to nie może być coś fantastycznego dla publiki i katastrofa za kulisami. Shonda Rhimes i ja zdecydowałyśmy się przepisać zakończenie tej historii. To mnie zatrzymało – przyznaje aktorka.

Chirurdzy Ellen Pompeo

Chirurdzy – Ellen Pompeo o równości płac

Jak mówi, została w ekipie serialu po odejściu Patricka Dempseya, bo miała coś do udowodnienia.

– Patrick Dempsey opuścił serial w 11. sezonie, a studio i stacja nie wierzyły, że to może trwać dalej bez głównej postaci męskiej. Także moją misją stało się udowodnienie, że może. Miałam podwójną misję – tłumaczy Pompeo.

Odtwórczyni roli Meredith Grey przyznaje, że przez kilka pierwszych lat nawet nie było mowy o walce o równą płacę. Patrick Dempsey zarabiał prawie dwa razy tyle co ona, bo miał doświadczenie w telewizji. Ona dopiero zaczynała i nie miało znaczenia to, jak ważną postać grała.

Chirurdzy sezon 16 – premiera jesienią 2019 roku