"Wielkie kłamstewka" wróciły i znów mają świetny soundtrack. Zebraliśmy piosenki z 1. odcinka 2. sezonu

"Wielkie kłamstewka" (Fot. HBO)

0

Wróciły "Wielkie kłamstewka", a wraz z nimi powód, by co tydzień robić przeglądy muzyczne. W 1. odcinku 2. sezonu mieliśmy m.in. taniec na plaży w rytm "Mystery of Love" i cudny cover Nirvany.

Oscarowe występy (Meryl Streep!), doskonale napisany scenariusz i idylliczna atmosfera, za którą skrywa się dużo brutalniejsza rzeczywistość, to tylko trzy główne powody, by oglądać serial "Wielkie kłamstewka". Czwarty to oczywiście muzyka – po 1. sezonie zrobiliśmy przegląd najlepszych utworów, teraz postanowiliśmy wrzucać co tydzień wszystko.

W premierze 2. sezonu, czyli odcinku "What Have They Done?", znalazło się aż dziewięć utworów muzycznych – dziesięć, jeśli liczyć czołówkę. Oto wszystkie po kolei.

Michael Kiwanuka – Cold Little Heart

Zaczynamy od małej powtórki, bo "Cold Little Heart" oczywiście już dobrze znamy i bardzo za nim tęskniliśmy. Utwór Michaela Kiwanuki powraca w czołówce 2. sezonu, zmieniły się tylko towarzyszące mu obrazy. Tęskniliście?

Joan Jett & the Blackhearts – Bad Reputation

Czy może być lepszy wybór muzyczny, kiedy szykujemy się do pierwszego dnia szkoły? Jane i Ziggy w pełnej energii scenie udowodnili, że absolutnie nie. Przy okazji – też tęsknicie za "Freaks and Geeks"?

The Spinners – I'll Be Around

Do akcji wkracza nasz ulubiony DJ, czyli Chloe, która w 1. sezonie udowodniła, że ma najlepszy możliwy gust muzyczny. Najpierw córka Madeline słucha hitu R&B w aucie, a potem słyszymy go dalej, kiedy obie już wysiadają, idą do szkoły i Madeline wita się z pozostałymi matkami drugoklasistów.

Jimmy Ruffins – What Becomes of the Broken Hearted

Ten utwór słychać w scenie z Renatą w aucie. Czyżby jakaś sugestia, co ją czeka?

Diana Ross – It's My House

Tego na pewno nie przegapiliście, bo Renata dosłownie śpiewa "It's My House" prosto do kamery w scenie sesji zdjęciowej, prezentującej ją i jej imperium.

Sufjan Stevens – Mystery of Love

Kiedy Jane tańczy na plaży, w tle słychać utwór, którego trudno nie rozpoznać. To nominowana do Oscara piosenka z filmu "Call Me By Your Name" w wykonaniu Sufjana Stevensa.

Portishead – The Rip

Tego utworu słucha Abigail na swoim laptopie, kiedy Madeline wchodzi do jej pokoju i zaczyna ją przekonywać, że musi koniecznie iść na studia, bo inaczej zmarnuje sobie życie.

Cassandra Wilson – Harvest Moon

Cover hitu Neila Younga pojawia się we flashbacku z Celeste i Perrym, a także chwilę później w scenie kolacji rodziny Celeste, tuż przed tym jak Meryl Streep wydaje z siebie szalony okrzyk.

Sinead O'Conner – All Apologies

Jeszcze jeden fantastyczny cover – Sinead O'Conner śpiewa utwór Nirvany, kiedy Jane szkicuje portret Perry'ego z wężami.

The Avener & Phoebe Kildeer – Fade Out Lines

Ten utwór słychać dwa razy – najpierw w tle, podczas rozmowy Celeste i Jane w knajpce, a potem w napisach końcowych.

Wielkie kłamstewka – emisja w poniedziałki w HBO