Koniec "After Life" po dwóch sezonach? Ricky Gervais mówi, jaki ma plan na serial

"After Life" (Fot. Netflix)

0

"After Life", czyli serial Ricky'ego Gervaisa o żałobie, okazał się jednym z największych hitów Netfliksa w tym roku. Ilu sezonów możemy się spodziewać? O tym mówi sam twórca.

1. sezon "After Life" opowiada pewien rozdział z życia Tony'ego (Ricky Gervais), dziennikarza z małego miasteczka w Anglii, który stracił żonę. Gdyby nie było kontynuacji, łatwo byłoby to zrozumieć i zaakceptować. Netflix zamówił jednak 2. sezon i teraz pytanie brzmi, czy na tym serial się skończy.

After Life – koniec serialu po 2. sezonie?

Ricky Gervais przyznaje, że lubi krótsze seriale i ewentualnie odcinki specjalne zamiast tasiemców ciągnących się przez wiele sezonów. Zarówno brytyjskie "The Office", jak i "Extras" miały po dwa sezony. I z "After Life" może być podobnie.

Brytyjski komik zasugerował to podczas Variety European TV Summit w Londynie, kiedy go zapytano, czy ma już pomysły na odcinki specjalne. Gervais odpowiedział, że ma i że nie wyklucza także 3. sezonu, "jeśli obsada pomoże mu go napisać". Nie miałby także nic przeciwko powrotowi do BBC po przygodzie z Netfliksem.

Gervais podkreślił raz jeszcze, że reakcje na "After Life" przerosły jego oczekiwania.

– Nagle zdajesz sobie sprawę, że wszyscy przeżywają żałobę, tylko zwykle nie mówią tego nieznajomemu. Nie spodziewałem się tego, nie sądziłem, że to będzie najważniejsza rzecz w tym serialu. Dla mnie to było dramatyczne narzędzie do dostarczania żartów, dramat – powiedział komik.

Prace nad 6-odcinkowym 2. sezonem "After Life" już trwają, premiery możemy spodziewać się w 2020 roku.

After Life możecie oglądać na Netfliksie