Nasze podsumowanie tygodnia – raz jeszcze same hity!

"Wielkie kłamstewka" (Fot/ HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8

Hit tygodnia: Godne pożegnanie A.P. Bio

"A.P. Bio" (Fot. NBC)

"A.P. Bio" (Fot. NBC)

Dwa ostatnie odcinki sitcomu NBC nie były może szczególnie wyjątkowe same w sobie. Ale były ostatnie. Z takim poczuciem inaczej oglądało się, jak Jack (Glenn Howerton) dojrzewał do docenienia przyjaźni Durbina (Patton Oswalt) i do wyznania uczuć Lynette (Elizabeth Alderfer – świetny dodatek do 2. serii). Świadomość, że więcej serialu Mike'a O'Briena nie będzie, kazała cieszyć się każdą chwilą.

"A.P. Bio" od początku miało potencjał, a z czasem przestało udawać, że chodzi o jakiś fabularny cel (zemsta na rywalu, napisanie książki), traktując takie wątki wyraźnie pretekstowo. Najważniejsze okazały się interakcje między Jackiem a klasą i między Jackiem a współpracownikami. Główny bohater się zmieniał, odkrywał plusy życia w Toledo, a przede wszystkim tworzył więzi z fenomenalnymi postaciami na drugim planie.

Sitcom NBC nie przyniósł może bardzo wielu odcinków, które zapamiętamy (chociaż wspomnieć trzeba "Eight Pigs and a Rat"), ale jako całość był opowieścią o wyjątkowym klimacie. Żarty proponował niegłupie, często absurdalne. Nie zawsze wykorzystywał potencjał obsady grającej nauczycieli, za to dał nam fantastyczne postacie uczniów. Nie ma sensu ich wymieniać, bo wszyscy podopieczni Jacka wypadali świetnie, ale pewnie to Heather (Allisyn Ashley Arm) należałoby uznać za MVP.

Finałowe odcinki zostawiły nas w niepewności. Jack spełnił marzenie o spotkaniu z wydawcą, ale równocześnie stracił zapał, by z Toledo uciec. Na dodatek zwrot akcji w postaci Helen (Paula Pell) w klasie mógł straszliwie wywrócić dotychczasowy układ. Nie dowiemy się, jak to się skończy, bo "A.P. Bio" wylądowało obok "Trial & Error" i "The Kids Are Alright" wśród najsmutniejszych kasacji ostatnich miesięcy na stacjach ogólnodostępnych. Ale jeśli ktoś jeszcze nie widział dwóch serii przygód wyrzuconego z uczelni filozofia i gromadki jego licealnych podopiecznych, to naprawdę warto nadrobić. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8