8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Komuniści chcą zakazu emisji serialu "Czarnobyl" w Rosji. Hulu zamawia serial z Jamesem Purefoyem. Aktorki z "Przyjaciół" znów razem. A oprócz tego "Dark", "Rozwód" i nie tylko.

1. Komuniści chcą zakazu emisji Czarnobyla w Rosji

Partia Komuniści Rosji (nie mylić z większym ugrupowaniem – Partią Komunistyczną Federacji Rosyjskiej) żąda od tamtejszego telewizyjnego nadzorcy, Roskomnadzoru, zakazania emisji "obrzydliwego" serialu "Czarnobyl" na terenie całego kraju. Przedstawiciele ugrupowania grożą także pozwem scenarzyście, reżyserowi i producentom serialu za to, że zamienili tragedię w obiekt ideologicznej manipulacji oraz demonizują Związek Radziecki i jego obywateli.

2. Hulu zamawia serial z Jamesem Purefoyem

Platforma Hulu zamówiła 8-odcinkowy serial "Fertile Crescent" (tytuł roboczy), który opowie o wojnie w Syrii. Będziemy śledzić wydarzenia oczami Antoine'a, młodego Francuza, który szuka swojej siostry. W jednej z głównych ról James Purefoy ("The Following").

3. Powiększa się obsada serialu NatGeo o NASA

Jake McDorman ("Murphy Brown"), Joe Dempsie ("Gra o tron"), Aaron Staton ("Mad Men"), James Lafferty ("One Tree Hill"), Micah Stock ("Bonding") i Michael Trotter ("Underground") dołączyli do obsady "The Right Stuff". Serial NatGeo opowie o amerykańskim programie Mercury, mającym wynieść astronautów na orbitę okołoziemską. W głównej roli Patrick J. Adams ("Suits") – jako John Glenn.

4. Gala rozdania Emmy bez gospodarza?

Po Oscarach czas na Emmy? Variety twierdzi, że tegoroczna gala rozdania najważniejszych nagród przemysłu telewizyjnego może być pozbawiona gospodarza. Wszystko dlatego, że galę pokazuje w tym roku FOX, który nie ma żadnego komika ani prezentera mogącego taką imprezę poprowadzić. To nie byłaby pierwsza gala Emmy bez gospodarza – były już takie w 1975, 1998 i 2003 roku.

5. Gaten Matarazzo poprowadzi prank show

Gaten Matarazzo ze "Stranger Things" poprowadzi program, w którym ludzie będą myśleć, że to ich pierwszy dzień w nowej pracy. W rzeczywistości będą w netfliksowym prank show z ukrytą kamerą.

6. Nowy teaser 2. sezonu Dark

Premiera nowych odcinków w piątek 21 czerwca w serwisie Netflix.

7. Zwiastun 3. sezonu Rozwodu

Serial HBO z Sarah Jessicą Parker wraca 1 lipca.

8. Aktorki z Przyjaciół znów razem

Nie wiemy, czy będą nowe odcinki "Przyjaciół", ale wiemy, że aktorki wciąż utrzymują ze sobą kontakt. W sobotę Courteney Cox obchodziła 55. urodziny, a na jej kolacji urodzinowej pojawiły się Jennifer Aniston i Lisa Kudrow.

REKLAMA