W prequelu "Gry o tron" zamiast smoków będą mamuty? Tak sugeruje zdjęcie zza kulis nowego serialu

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Zdjęcia zza kulisów prequela "Gry o tron" dają interesującą wskazówkę co do osadzonego w zamierzchłych czasach Westeros serialu. Czy na ekranie zamiast smoków zobaczymy mamuty?

Zdjęcia do pilotowego odcinka prequela "Gry o tron", noszącego roboczy tytuł "Bloodmoon", ruszyły pełną parą, więc należy przygotować się na świeżą falę przecieków i zdjęć z planu. Jedno, niepozorne zdjęcie już zdążyło przykuć do siebie szczególną uwagę i prawdopodobnie zdradziło jakich wielkich stworzeń (już) nie z naszego świata powinniśmy spodziewać się w Westeros tym razem.

Prequel Gry o tron – czy w serialu będą mamuty?

Na Twitterze @BloodmoonIRL, dokumentującym poczynania na planie prequela, pojawiło się zdjęcie strzałki kierującej nowych przybyszy na teren produkcji Co może być jednak niezwykłego w takim znaku, skoro podobnymi obklejano Irlandię Północną, kiedy kręcono "Grę o tron"? Otóż tym razem zamiast zwykłego skrótu GOT na znaku znalazł się mamut.

Czy mamut na strzałce to jedynie zabawa z fanami, symbol produkcji, czy może wskazówka na temat tego, co szykuje dla widzów prequel? Wbrew pozorom, mamuty nie byłyby niczym zaskakującym w Westeros, bo pokazały się już w "Grze o tron". W dziewiątym odcinku 4. sezonu zatytułowanym "The Watchers on the Wall" pomogły olbrzymom i wolnym ludziom szturmować Czarny Zamek.

Jaką będą pełniły rolę w nadchodzącym serialu? Możemy mieć co najwyżej nadzieję, że dalsze zdjęcia z planu dadzą w tym temacie więcej podpowiedzi. I oczywiście liczyć na to, że pilotowy odcinek spodoba się HBO na tyle, że zamówi pełen sezon produkcji.

O czym opowie prequel Gry o tron?

Zgodnie z opisem, prequel "Gry o tron" ma być kroniką upadku świata od złotej Ery Herosów do jego najmroczniejszej godziny. Od przerażających sekretów z historii Westeros aż po prawdziwe pochodzenie białych wędrowców; od tajemnic Wschodu do Starków z legend... to nie jest historia, którą myślimy, że znamy.

W roli głównej wystąpi Naomi Watts, która przyznała, że udział w projekcie jest zarówno "onieśmielający", jak i "ekscytujący" i wyraziła nadzieję, że fani "Gry o tron" znajdą coś interesującego także w świecie nadchodzącego prequela.

Gra o tron dostępna jest w HBO GO

REKLAMA