Cersei Lannister w całkiem nowym wydaniu. Lena Headey z główną rolą w amerykańskim remake'u "Rity"

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Czy macie niedosyt Leny Headey po jej krótkich występach w 8. sezonie "Gry o tron"? Showtime przychodzi z pomocą i zamawia komediodramat "Rita" z aktorką w roli głównej.

Pamiętacie "Ritę"? Duński komediodramat jeszcze niedawno chwaliliśmy na liście najlepszych europejskich seriali, które warto znać. A skoro serial tak dobrze sprawdził się w Europie to nic dziwnego, że Amerykanie już szykują własny remake. W roli głównej – królowa Cersei we własnej osobie, czyli Lena Headey.

Rita – Lena Headey w amerykańskim remake'u

Showtime zamówił na razie pilot komediodramatu, którego Headey będzie także współproducentką. Aktorka wcieli się w tytułową bohaterkę – niekonwencjonalną nauczycielkę i samotną matkę, która do jakichkolwiek autorytetów i własnej rodziny podchodzi na swój osobisty, nietypowy sposób.

– Rita to cudownie wywrotowa bohaterka, która sprawi, że będziecie jednocześnie płakać i śmiać się, podczas gdy ona nieprzerwanie walczy z hipokryzją w świecie dookoła niej. Nie trzeba mówić, że Lena Headey to wybór idealny do zagrania tak dynamicznej głównej roli – powiedziała Jana Winogarde, szefowa Showtime do spraw rozrywki.

Fanów oryginału może ucieszyć fakt, że scenarzystą i showrunnerem amerykańskiej "Rity" będzie twórca oryginału Christian Thorpe. Dla amerykańskiej telewizji nie jest to jednak pierwsza próba przeniesienia duńskiego serialu na lokalny grunt. W 2013 roku Bravo zamówiło pilot "Rity" z Anną Gunn w roli głównej, ale ostatecznie zdecydowało się go nie zamówić.

Oryginalna Rita dostępna jest na Netfliksie

REKLAMA