Ekipa prequela "Gry o tron" przenosi się do Włoch. Zobaczcie, jakie widoki możemy mieć w nowym serialu

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Za kilka dni kończą się zdjęcia do prequela "Gry o tron" w Irlandii Północnej i ekipa serialu jedzie do Włoch. Zdjęcia będą powstawać w Grotta del Turco – zobaczcie, jak tam pięknie!

"Gra o tron" się skończyła, ale nasza przygoda z serialami ze świata George'a R.R. Martina wciąż trwa. W HBO trwają prace nad prequelem, w którym główną rolę gra Naomi Watts. Zdjęcia już ruszyły i do tej pory mały miejsce w Irlandii Północnej, w okolicach dawnego planu "Gry o tron". Wśród potencjalnych atrakcji fani wypatrzyli mamuty.

Prequel Gry o tron będzie kręcony we Włoszech

Czym jeszcze będzie cieszyć nasze oczy nowy serial? Zgodnie z doniesieniami "Il Messagero", po zakończeniu zdjęć w Irlandii Północnej (czyli po 10 lipca) ekipa filmowa ma przenieść się do Włoch. Nową miejscówką będzie słynna jaskinia Grotta del Turco położona w miejscowości Gaeta pomiędzy Rzymem a Neapolem.

Instagramowe zdjęcia z tego miejsca udowadniają, że jest ono niesamowicie fotogeniczne i powinno dobrze wpasować się w świat "Gry o tron".

Wyświetl ten post na Instagramie.

...un tuffo dove l'acqua è più blu...!

Post udostępniony przez Loreto Contestabile (@loreto.contestabile)

Wyświetl ten post na Instagramie.

The haze won't put my mind at ease

Post udostępniony przez Loris (@lorislombardi)

Gra o tron – o czym będzie prequel serialu?

Przypomnijmy, prequel "Gry o tron" o roboczym tytule "Bloodmoon", ma być kroniką upadku świata od złotej Ery Herosów do jego najmroczniejszej godziny. I tylko jedną rzecz wiemy na pewno: od przerażających sekretów z historii Westeros aż po prawdziwe pochodzenie białych wędrowców; od tajemnic Wschodu do Starków z legend... to nie jest historia, którą myślimy, że znamy.

Naomi Watts gra główną rolę, która została opisana jako "charyzmatyczna bywalczyni salonów skrywająca mroczny sekret". Fani spekulują, że może chodzić o Nissę Nissę, ukochaną żonę Azora Ahai, której poświęcenie pomogło zakończyć Długą Noc i wygrać wojnę z Innymi.

W obsadzie znajdują się także Josh Whitehouse ("Poldark"), Toby Regbo ("Reign"), Ivanno Jeremiah ("Humans"), Georgie Henley (seria "Opowieści z Narnii"), Naomi Ackie (pojawi się w "Star Wars: Episode IX"), Denise Gough ("The Fall"), Jamie Campbell Bower ("Will") i Sheila Atim ("Harlots").

Twórczynią serialu jest Jane Goldman ("X-Men: First Class"), a producentami George R.R. Martin, Vince Gerardis ("Gra o tron") i Daniel Zelman ("Bloodline"). Na razie serial ma zamówienie tylko na odcinek pilotowy.

Gra o tron jest dostępna w HBO GO

REKLAMA