Emmy 2019: Nasze nominacje dla aktorek z seriali dramatycznych

Fot. BBC/HBO

0
1 2 3 4 5 6 7

Jodie Comer, Obsesja Eve

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

Patrząc na listę kandydatek, które można brać pod uwagę przy ustalaniu listy aktorek nominowanych w kategoriach dramatycznych, jesteśmy skłonni uznać, że zadanie to nie należy do najłatwiejszych. Mimo to pominięcie po raz drugi z rzędu (!) Jodie Comer za jej rolę w "Obsesji Eve" byłoby czystą głupotą. A przecież nie będziemy jej zarzucać członkom Akademii Telewizyjnej, prawda?

Może zostawimy to bez komentarza, przechodząc po prostu do aktorki, która swoim występem po raz kolejny sprawiła, że docenienie się jej "po prostu należy". I absolutnie tu nie żartujemy, bo choć mamy wobec 2. sezonu "Obsesji Eve" pewne obiekcje, to w najmniejszym stopniu nie dotyczą one Jodie Comer, której kreacja znów sprawiła, że jednocześnie chcieliśmy się uśmiechnąć i czuliśmy zimny dreszcz na plecach.

A to nie wszystko, bo przecież grana przez nią najbardziej stylowa morderczyni w telewizji nie stoi w miejscu. Przeciwnie, w nowej odsłonie serialu Villanelle stała się jakby nieco bardziej ludzka, ciągle wprawdzie potrafiąc zabijać w przerażający sposób, ale i pokazując, że gdzieś głęboko ma w sobie trochę uczuć. To że okazuje je w specyficzny sposób, to zupełnie inna kwestia.

Dla nas liczy się przede wszystkim, że Jodie Comer potrafiła jeszcze sporo dołożyć do już fantastycznej roli. Nadal świetnie bawiąc się totalnie przerysowaną postacią, zdołała nadać jej trochę zaskakujących rys, nie tracąc przy tym ani grama z szaleństwa, jakim Villanelle od początku zachwycała. Jesteśmy dziwnie spokojni, że to się szybko nie zmieni. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7