Emmy 2019: Nasze nominacje dla aktorów z seriali dramatycznych

Fot. FX/AMC/NBC

0
1 2 3 4 5 6 7

J.K. Simmons, Odpowiednik

"Odpowiednik" (Fot. Starz)

"Odpowiednik" (Fot. Starz)

Czy można znaleźć uznanie w oczach akademików, jeśli występuje się w skasowanym serialu? Skoro ci nie zdecydowali się docenić świetnej podwójnej roli J.K. Simmonsa nawet gdy "Odpowiednik" jeszcze trwał, to odpowiedź nasuwa się sama. My jednak nie będziemy wybrzydzać, zwłaszcza że konkurencja wśród panów w dramatach nie jest największa i na jej tle ten występ bez dwóch zdań się wyróżnia.

A przecież Simmons stanął w 2. sezonie przed jeszcze trudniejszym wyzwaniem, musząc nie tylko przekonująco wcielić się w dwóch Howardów Silków, ale dodatkowo wiarygodnie poudawać jednego z nich, będąc tak naprawdę tym drugim. Brzmi skomplikowanie, prawda? To teraz pomyślcie, że mielibyście to zagrać.

J.K. Simmons poradził sobie z tym zadaniem znakomicie, przechodząc przy okazji podwójną przemianę, gdy przebywający w nie swoich światach Howardowie stopniowo odkrywali w sobie cechy tego drugiego. Aż do czasu, gdy musieli ponownie stanąć ze sobą twarzą w twarz, będąc już jednak zupełnie innymi ludźmi, niż gdy ich poznaliśmy.

Pozostaje tylko żałować, że dalszego ciągu ich historii już niestety nie zobaczymy. Mamy jednak nadzieję, że to samo nie tyczy się J.K. Simmonsa w jakimś telewizyjnym wcieleniu. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7