Emmy 2019: Nasze nominacje dla seriali komediowych

Fot. HBO/Netflix/Amazon

0
1 2 3 4 5 6 7

Wspaniała pani Maisel

Wspaniała pani Maisel sezon 3

"Wspaniała pani Maisel" (Fot. Amazon)

2. sezon serialu Amazona powinno się przechrzcić i określić mianem "Jeszcze wspanialszej pani Maisel". Wszystko dlatego, że świetnie wystartować udaje się wielu, ale utrzymać później ten poziom, a nawet podnieść sobie poprzeczkę, to już domena znacznie węższego grona telewizyjnych produkcji.

"Wspaniała pani Maisel" dołączyła do nich z wdziękiem, klasą i żywiołową energią, z jakich dała się poznać już wcześniej, tym razem dołączając jednak do nich kilka nowych elementów. Poczynając od rozszerzenia serialowego świata (i o Paryż, i o wakacyjny kurort w górach), a kończąc na coraz to nowych wyzwaniach stających przed tytułową bohaterką. Uczyniwszy wszak pierwsze kroki na komediowej scenie, Midge bynajmniej nie zamierzała przestać, celując wciąż wyżej i wyżej, ale też mając większe niż dotąd problemy.

Także z połączeniem kariery z życiem prywatnym, co było jednym z wiodących motywów tego sezonu i co pozwoliło nam zobaczyć panią Maisel w nieco innym świetle niż zwykle. Może mniej perfekcyjnym, za to na pewno bardziej ludzkim, co tylko dodało jej i jej historii barw. Ta wszak, pomimo często bajecznej oprawy (Catskills!), bajką absolutnie nie jest, co tutaj wybrzmiało bardzo mocno i momentami wręcz zaskakująco gorzko.

Twórcom udało jednak zachować odpowiedni balans pomiędzy poszczególnymi częściami serialu, dzięki czemu ani poważniejsze nuty nie brzmiały tu fałszywie, ani komedia nie sprawiała wrażenia wymuszonej. Przeciwnie, "Wspaniała pani Maisel" stała się opowieścią dojrzalszą i bardziej pewną siebie, nadal potrafiąc pierwszorzędnie bawić – nie tylko za sprawą doskonałych skeczów Midge. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7