Emmy 2019: Nasze nominacje dla aktorów z seriali komediowych

Fot. Showtime/CBS/Netflix

1 2 3 4 5 6 7

Michael Douglas, The Kominsky Method

The Kominsky Method Michael Douglas

"The Kominsky Method" (Fot. Netflix)

Ostatnią dużą rolę serialową Michael Douglas zagrał w latach 70. w "Ulicach San Francisco", ale ostatnio wrócił do tego formatu zupełnie płynnie, zasługując na nominacje nie tylko przez efekt dostrzegania i nagradzania transferów filmowych gwiazd do seriali. "The Kominsky Method" Chucka Lorre'a przerosło nasze oczekiwania, a duża w tym zasługa właśnie utytułowanego aktora.

Na Douglasie ciążyła duża odpowiedzialność, to przede wszystkim on miał przyciągnąć do netfliksowego sitcomu o przyjaźni dwóch starzejących się mężczyzn. W roli Sandy'ego Kominsky'ego laureat Oscara nie poprzestał na użyczeniu serialowi nazwiska do celów promocyjnych i wzięciu gaży za granie na pół gwizdka, ale zaproponował postać znacznie bardziej złożoną niż te, które kojarzymy z innych produkcji Lorre'a. Oczywiście nie byłoby sukcesu "The Kominsky Method" także bez Alana Arkina, jednak on zgłoszony został w roli drugoplanowej. Skupmy się więc na tym, co wniósł sam Douglas, nie tylko w duecie z drugim ekranowym weteranem.

Sandy to niby jakiś straszy wariant postaci granej przez Charliego Sheena w "Dwóch i pół", ale znacznie bardziej wielowymiarowy. Mamy tu Douglasa grającego ze swoim dawnym wizerunkiem silnego faceta, gdy przychodzi czas na zmierzenie się z prozaicznymi niedogodnościami zaawansowanego wieku. Widzimy, jak Sandy odkrywa, że jego relacje z kobietami to już nie gwałtowane porywy uczuć czy bezproblemowe podrywanie dziewczyn w wieku jego córki. A do tego podziwiać możemy bohatera jako mentora aspirujących aktorów w serii fenomenalnych lekcji.

I chociaż trudno powiedzieć, że Sandy całkowicie dojrzewa, to w krótkim sezonie Douglas przekonująco pokazuje, jak postać ta uczy się przynajmniej tego, że musi wziąć się w garść i być wsparciem dla przyjaciela. Kolejnych postępów spodziewać możemy się w przyszłym sezonie. Miejmy nadzieję, że Douglasowi granie w serialach spodoba się tak, jak nam podoba się oglądanie go na małym ekranie. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7
REKLAMA