Czy Will ze "Stranger Things" jest gejem? Noah Schnapp komentuje doniesienia, od których huczy w sieci

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0

Fani "Stranger Things" od 1. sezonu sugerują, że Will Byers prawdopodobnie jest gejem. Noah Schnapp zdecydował się skomentować plotki o orientacji seksualnej swojego bohatera.

"Czy Will jest gejem?" – to pytanie fani "Stranger Things" zadali sobie wiele razy. Teraz, gdy w najnowszym sezonie serialu, ta sama sugestia padła z ust jego kolegów, niektórzy uznali, że to już musi być prawda.

Czy Will ze Stranger Things jest gejem?

W 3. odcinku 3. sezonu serialu chłopaki grają w D&D w piwnicy Mike'a. W pewnym momencie chłopak mówi do kolegi: "To nie moja wina, że nie lubisz dziewczyn". Czy można je zinterpretować jako potwierdzenie orientacji seksualnej Willa?

– Wszyscy jego przyjaciele mają dziewczyny i wychodzą na randki, a on chce tylko bawić się ze swoimi kolegami. Jak widzisz w trzecim odcinku, on chce tylko grać w D&D w piwnicy, ale teraz jego koledzy mają dziewczyny, z którymi się umawiają.

To od publiczności zależy, jak zostaną zinterpretowane słowa wypowiadane przez Mike'a. Ja odbieram to tak, że Will nie jest jeszcze gotowy na dojrzewanie, nie chce jeszcze randek czy związków. Chce być jeszcze dzieciakiem i bawić się w piwnicy, jak za starych czasów – wyjaśnia Noah Schnapp.

Stranger Things czy Will jest gejem

Dwa lata temu 12-letni wówczas aktor komentował po raz pierwszy sugestie na temat orientacji seksualnej swojego bohatera.

– Dla mnie, to czy Will jest gejem czy nie, nie ma znaczenia. "Stranger Things" jest serialem o grupie dzieciaków, które są outsiderami i odnaleźli się, ponieważ w jakiś sposób byli inni, albo inni im dokuczali. Czy bycie wrażliwym, samotnikiem albo nastolatkiem lubiącym fotografię czy dziewczyną z rudymi włosami i wielkimi okularami robi z ciebie geja lub lesbijkę? Mam tylko 12 lat, ale wiem, że każdy z nas jest inny – napisał wówczas.

Jeśli nawet potwierdziłyby się przypuszczenia fanów, to nikogo nie powinna dziwić różnorodność pod względem orientacji seksualnej w serialu. Zresztą, Will nie byłby pierwszą postacią LGBTQ w "Stranger Things.

Stranger Things jest dostępne na Netfliksie