Emmy 2019: Nasze nominacje dla aktorek z seriali limitowanych i filmów TV

Fot. Hulu/Showtime/HBO

1 2 3 4 5 6 7

W przyszłym tygodniu poznamy nominacje do nagród Emmy, a oto nasze typy. Spośród aktorek z seriali limitowanych i filmów TV doceniliśmy m.in. Amy Adams, Patricię Arquette i Joey King. Przypominamy, że wybieramy tylko z puli aktorek i aktorów, którzy zostali zgłoszeni do Emmy, w takich kategoriach, w jakich ich zakwalifikowano. Wszystkie nasze nominacje znajdziecie tutaj.

Paula Malcomson, Deadwood

"Deadwood" (Fot. HBO)

"Deadwood" (Fot. HBO)

"Trixie nie straciła swojego daru" – słyszymy w jednej z pierwszych scen filmu "Deadwood". Powracająca po latach do miasteczka Alma (Molly Parker) tak właśnie komentuje urocze powitanie, które temperamentna była prostytutka (Paula Malcomson) zgotowała senatorowi i swojemu dawnemu wrogowi George'owi Hearstowi (Gerald McRaney). I rzeczywiście, patrząc na Malcomson, wyrzucającą z siebie potężną wiązankę kwiecistych obelg, można tylko pożałować, że telewizja nie była dla niej łaskawa, bo nigdy jej nie dała drugiej takiej roli jak Trixie.

To zawsze była postać w gorącej wodzie kąpana, wystarczy przypomnieć sobie jej pełną wzlotów i upadku relację z Alem Swearengenem (Ian McShane) oraz przejścia z Hearstem z końcówki 3. sezonu "Deadwood". Niezdolność Trixie do chłodnej kalkulacji nieraz wpakowała ją samą i miasteczko w kłopoty. A teraz oglądamy ją kilkanaście lat starszą i wciąż pozostaje sobą, ale też potrafi przyznać się do błędów.

Trixie w dwie godziny przechodzi emocjonalną podróż, która spokojnie mogłaby trwać i 12 godzin, zahaczając o jeszcze bardziej zniuansowane rejony. Chciałoby się więcej, ale nie da się nie docenić jednego: Malcomson jest w swoim żywiole i trudno oderwać od niej wzrok. Ciekawi jesteśmy, czy ma szansę przebić się w tak mocnej kategorii, ale będziemy trzymać kciuki za nominację. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7
REKLAMA