Emmy 2019: Nasze nominacje dla aktorów z seriali limitowanych i filmów TV

Zdjęcia: HBO

0
1 2 3 4 5 6 7

Sam Rockwell, Fosse/Verdon

Fosse/Verdon Sam Rockwell

"Fosse/Verdon" (Fot. FX)

Choć naszym zdaniem w "Fosse/Verdon" błyszczała przed wszystkim Michelle Williams w roli tej, która miała mniej błyszczeć, trudno sobie wyobrazić to zestawienie bez odtwórcy roli Boba Fosse. Dręczonego licznymi demonami artysty, nieuleczalnego kobieciarza i człowieka skupionego głównie na sobie. Genialnego twórcy, który nie istniałby bez swojej lepszej połowy, za co bardzo rzadko jej dziękował.

Sam Rockwell stworzył postać trudną do jednoznacznej oceny, bo złożoną ze sprzeczności. Człowieka przekonanego o własnym geniuszu i pogardzającego samym sobą. Wielkiego artystę, który czasem bywał pogubiony jak dziecko. Zakochanego męża swojej fantastycznej żony, którą notorycznie zdradzał. Faceta nie istniejącego bez tej jednej kobiety, a jednak szukającego szczęścia gdzie indziej.

Serialowy Bob Fosse to suma wad i wewnętrznych demonów, przed którymi trudno uciec, nawet jeśli zdaje się z nich sprawę. Skomplikowany antybohater, świadomy własnych problemów i mimo to bezustannie tańczący nad krawędzią. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7