Nasz top 10: Najlepsze seriale czerwca 2019 roku

"Wielkie kłamstewka" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

7. Los Espookys (nowość na liście)

Los Espookys recenzja

"Los Espookys" (Fot. HBO)

Podobno dopiero od połowy sezonu "Los Espookys" w pełni rozwija skrzydła, ale już trzy czerwcowe odcinki wystarczyły, by serial trafił na naszą listę. Zawsze staramy się doceniać telewizyjną świeżość, a produkcja napisana przez Julia Torresa i Anę Fabregę ma na siebie pomysł, jakiego nawet na HBO jeszcze nie było.

Towarzyszymy grupie przyjaciół, którzy w Meksyku próbują swoje hobby, czyli horrory, zamienić w biznes. Organizują przyjęcia ze straszeniem, fingują obecność morskich potworów albo egzorcyzmy. I wszystko to w dziwacznym świecie, którzy prawdziwy Meksyk tylko udaje, sporo tu bowiem ponadnaturalnych zjawisk, a ludzie reagują na wszystko inaczej, niż jesteśmy przyzwyczajeni.

Kibicowanie młodym fanom horroru w ich poszukiwaniu coraz lepszych trików, ale też życiowej drogi, sprawia dużo frajdy, bo mamy do czynienia w wyrazistymi postaciami (uzupełnianymi przez odjechanych bohaterów drugoplanowych, w tym granego przez Freda Armisena wujka). Zwłaszcza Tati, chwilami nieco kojarząca się z rodzimą "kobietą pracującą", to postać tak wyjątkowa, że czeka się na jej nowe przygody, takie jak cudowny, choć nieudany romans z animowanym księciem.

Kolejnych dialogów i wydarzeń w tej opowieści nie można przewidzieć, a o niewielu serialach, nie tylko tych komediowych, da się powiedzieć coś takiego. Polecamy fanom dziwności, spodziewając się, że w lipcu możemy polubić "Los Espookys" nawet bardziej. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA