Jak będzie brzmiał "Wiedźmin"? Wiemy już, kto skomponuje muzykę do serialu Netfliksa

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Znamy już nazwiska kompozytorów, którzy stworzą oprawę muzyczną do "Wiedźmina" Netfliksa. Gdzie mogliśmy usłyszeć ich wcześniejsze dokonania?

Netflix dał już fanom okazję na przyjrzenie się, jak serialowy "Wiedźmin" będzie wyglądać, a tym razem dostajemy pierwsze informacje, jak adaptacja twórczości Andrzeja Sapkowskiego może brzmieć. Fanowska strona Redanian Intelligence podała, że soundtrack do serialu Netfliksa skomponuje duet Sonya Belousova oraz Giona Ostinelli.

Wiedźmin – muzyka z serialu Netflix

Gdzie mogliśmy ich już usłyszeć? Giona Ostinelli stworzył wcześniej soundtrack m.in. do serialowego "The Mist" na podstawie powieści Stephena Kinga. Z kolei Sonyę Belousovą możecie znać z jej kanału na YouTubie, gdzie publikowała fortepianowe covery najbardziej znanych motywów muzycznych z filmów i seriali. Jak choćby czołówkę z "Gry o tron", którą gra przebrana m.in. za Khaleesi i Ygritte.

Spośród wspólnych dokonań muzyków prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny jest zeszłoroczny serial Matthew Weinera "The Romanoffs". Belousova i Ostinelli mają na koncie także ścieżki do m.in. filmów "Reprisal" i "M.F.A." oraz serialu Facebook Watch "Sacred Lies", którego fragment możecie posłuchać poniżej.

Czego możemy spodziewać się po ich soundtracku do "Wiedźmina"? Jeden z ostatnich postów Belusovej na Instagramie zapowiadał sesję z udziałem instrumentów, takich jak lutnie, mandoliny, teorby oraz renesansowe gitary. Artystka nie precyzuje, czy chodzi o "Wiedźmina", ale wcześniej w tym samym studiu Joey Batey, czyli serialowy Jaskier także nagrywał utwory do serialu Netfliksa, więc możemy być pewni, że praca nad soundtrackiem trwa obecnie w najlepsze.

Wiedźmin – kiedy premiera serialu na Netflix?

Netflix nadal nie podaje oficjalnej daty premiery "Wiedźmina", ale według wcześniejszych plotek, 1. sezon serialu pojawi się na platformie 20 grudnia. Więcej informacji o produkcji dowiemy się już za kilka dni, kiedy 19 lipca na panelu serialu podczas San Diego Comic Con zostanie zaprezentowana pierwsza oficjalna zapowiedź.