Co się wydarzy w finale "Wielkich kłamstewek"? Zobaczcie zwiastun ze scenami z ostatniego odcinka

"Wielkie kłamstewka" (Fot. HBO)

0

"Piątka z Monterey" powróciła, by udowodnić, że szczęśliwe zakończenia nie trwają wiecznie. Zobaczcie zwiastun finału 2. sezonu "Wielkich kłamstewek" – i prawdopodobnie całego serialu.

W przedostatnim odcinku "Wielkie kłamstewka" zamieniły się w dramat sądowy, czyli coś, na czym showrunner tego serialu, David E. Kelley, rzeczywiście się zna. W finale zobaczymy ciąg dalszy, w którym Celeste (Nicole Kidman) ma przejść do kontrataku. Czy to znaczy, że wyjdzie ze sprawy zwycięsko? Czy tajemnica śmierci Perry'ego zostanie utrzymana?

Wielkie kłamstewka – zwiastun finału 2. sezonu

Zwiastun finału sugeruje, że happy endu raczej nie będzie. "Piątka z Monterey, czy jak tam siebie nazywamy... kłamstwo jest przyjaźnią" – mówi Celeste, podczas gdy my oglądamy flashbacki z tamtej nocy i kolejną odsłonę procesu, w której Madeline, Renata, Jane i Bonnie wciąż trwają u jej boku. Czy to sugestia, że któraś z pań pęknie i prawda się wyda? Czy po prostu zapowiedź końca pięknej przyjaźni?

"Widzę szkody, które to wyrządziło. To niszczy każdą z nas" – mówi z kolei Madeline, podczas gdy Celeste wpatruje się w iPada i coś ją wyraźnie zaskakuje. Stare wideo z Perrym czy coś innego? A Mary Louise znowu oskarża. "Byłaś tego częścią. Kto wie, czego nie widziałam?" – mówi do kogoś, kogo nie widzimy. Czyżby miały wyjść na jaw nowe fakty na temat śmierci Perry'ego?

Poza tym mamy jeszcze sceny z Bonnie i Nathanem patrzącymi, jak wywożą jej matkę ze szpitala, ale nie wiemy, czy ona wciąż żyje. A na koniec mnóstwo migawek z sali sądowej. Mary Louise przytula bliźniaki w sądzie, a Madeline przypomina Celeste, że nie może tutaj mieć momentu zawahania. Napięcie rośnie!

Wielkie kłamstewka – czy będzie sezon 3?

Wszystko wskazuje na to, że ten finał zakończy historię piątki kobiet z Monterey. "Wielkie kłamstewka" raczej nie wrócą z 3. sezonem, co potwierdził sam twórca. "Pisaliśmy sezon 2 tak jakby to był koniec" – powiedział krótko podczas premiery 2. sezonu.

Wielkie kłamstewka – finał 2. serii 22 lipca w HBO