Wiedźmin ma konia i nie jest nim BoJack Horseman. Zobaczcie, jak wygląda Płotka w serialu Netfliksa

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Geralt z Rivii będzie jeździć na Płotce, bo BoJack podobno nie przeszedł castingów. Netflix zaprezentował konia z serialu "Wiedźmin" – zobaczcie pierwsze zdjęcie.

Były już zdjęcia Geralta, Ciri i Yennefer, teraz przyszedł czas na kolejną ważną postać z "Wiedźmina", czyli konia głównego bohatera. Netflix wypuścił zdjęcie Geralta (Henry Cavill) na Płotce, dorzucając przy okazji uroczy żarcik o BoJacku, najsłynniejszym i najbardziej ludzkim z netfliksowych koni.

Wiedźmin – oficjalny opis serialu Netflix

Zgodnie z oficjalnym opisem, serialowy "Wiedźmin" będzie opowieścią o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. We trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

W Yennefer wcieli się Anya Cholatra ("Wanderlust"), z kolei Ciri zagra Freya Allan ("Kraina bezprawia"). W obsadzie serialu znajdują się także Jodhi May jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson jako Eist, Adam Levy jako Mousesack, MyAnna Buring jako Tissaia, Mimi Ndiweni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina, Emma Appleton jako Renfri, Eamon Farren jako Cahir, Joey Batey jako Jaskier, Lars Mikkelsen jako Stregobor, Royce Pierreson jako Istredd, Maciej Musiał jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte jako Dara i Anna Shaffer jako Triss.

Serialowy "Wiedźmin" będzie liczył 8 odcinków, z których połowę (w tym odcinek pierwszy) wyreżyserował Alik Sacharow ("House of Cards", "Gra o tron").

Wiedźmin – kiedy premiera serialu na Netflix?

Oficjalnej daty premiery "Wiedźmina" jeszcze nie ma, ale według nieoficjalnych informacji serial pojawi się na platformie Netflix 20 grudnia 2019.

19 lipca podczas Comic-Conu w San Diego odbędzie się panel serialu z udziałem Cavilla, Chalotry i Allan oraz showrunnerki, Lauren S. Hissrich. Na SDCC zostanie też zaprezentowana pierwsza oficjalna zapowiedź serialu.