"Watchmen" wygląda niesamowicie w pełnym trailerze. Doktor Manhattan, David Bowie i inne niespodzianki

0

To się nazywa rozmach! HBO wypuściło podczas Comic-Conu pełny zwiastun "Watchmen", zawierający zamaskowanych glinarzy, postacie znane fanom komiksu i "Life on Mars" Davida Bowiego.

Jeśli "Watchmen" nie było na szczycie waszych list najbardziej oczekiwanych serialowych premier tej jesieni, jesteśmy pewni, że po takim zwiastunie tam właśnie powędruje. HBO zaprezentowało na Comic-Conie w San Diego aż trzy minuty pysznego widowiska, w którym fani komiksu odnajdą znajome elementy.

Watchmen – widowiskowy zwiastun z Comic-Conu

Damon Lindelof ("Lost", "Pozostawieni") obiecywał, że zremiksuje komiks "Watchmen" Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa, opowiadając nową, współczesną historię osadzoną w znanym nam świecie, i dokładnie tak to wygląda.

Niespodzianek i komiksowych motywów jest mnóstwo, na czele z Jeremym Ironsem w roli znacznie starszego Adriana Veidta aka Ozymandiasa oraz Doktorem Manhattanem i jego życiem na Marsie (w towarzystwie hitu Davida Bowiego). Pojawia się także dobrze nam już znana Angela Abraham (Regina King) i cały oddział zamaskowanych gliniarzy, którzy tutaj stoją po stronie dobra.

Opowiadający o świecie, w którym superbohaterowie są wyjęci spod prawa, serial "Watchmen" ma w sobie łączyć to, co było najlepsze w oryginale, ze świeżym, współczesnym podejściem. Zgodnie z zapowiedziami twórców, będzie to nowa historia osadzona w tym samym świecie co komiks i utrzymana w jego duchu, ale zadająca nowe pytania i dostosowana do współczesności.

Tak jak komiks był zakorzeniony w erze Reagana, Thatcher i Gorbaczowa, w serialu zobaczymy epokę Trumpa, May i Putina. Będą nowi bohaterowie, ale nie zabraknie też wizyt w przeszłości, którą – według twórców – mamy zobaczyć w "zaskakujący, ale znajomy sposób".

W znakomitej obsadzie serialu znajdują się Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Adelaide Clemens, Andrew Howard, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing, Lily Rose Smith i Adelynn Spoon. Producentami obok Lindelofa są Nicole Kassell (reżyserka pilota), Tom Spezialy, Stephen Williams i Joseph Iberti.

Premiera Watchmen w październiku 2019 w HBO