Zwiastun 3. sezonu "Westworld" pokazuje okrutny świat poza parkiem. Jak poradzi sobie Dolores?

"Westworld" (Fot. HBO)

Gwałtownych uciech i koniec gwałtowny. Szekspirowski cytat powraca w zwiastunie 3. sezonu "Westworld", który pokazuje zbuntowane hosty w zupełnie nowej scenerii.

"Jesteśmy sami. Jest nas mniej. Musimy być sprytniejsi od nich – albo nas znajdą i nas zabiją" – mówi Dolores (Evan Rachel Wood) w pełnym zwiastunie 3. sezonu "Westworld", który HBO pokazało na Comic-Conie w San Diego.

Westworld sezon 3 – zwiastun powrotu serialu

Nie tylko ona wydostała się do prawdziwego świata i próbuje odnaleźć w nim sens. Poza parkiem jest też Bernard (Jeffrey Wright), który wyhodował imponującą brodę i ma własną misję do wykonania. Maeve (Thandie Newton) i Hector (Rodrigo Santoro) powracają dla odmiany w scenariuszu z II wojny światowej i w towarzystwie "We'll Meet Again" w wykonaniu Very Lynn. Jest też zapuszczony starszy William (Ed Harris) i inni nasi dawni znajomi w wersjach mniej i bardziej rozpoznawalnych.

Mniej miejsca tym razem poświęcono postaci Caleba (Aaron Paul), budowlańca, któremu towarzyszy mechaniczny robot. Wiadomo, że spotka go na swojej drodze Dolores i to właśnie jemu powie, że jego świat wcale tak się nie różni od jej świata.

Twórcy serialu, Jonathan Nolan i Lisa Joy, obiecują, że 3. sezon "Westworld" w mniejszym stopniu będzie zgadywanką. Hosty zobaczą świat poza parkiem i spotkają swoich stwórców. Zobaczymy Los Angeles z przyszłości, a tytuł serialu wciąż będzie aktualny, bo chodzi w nim mniej o Dziki Zachód, a bardziej o "amerykański Zachód jako miejsce i jako etos", zgodnie ze słowami Nolana.

Oprócz Aarona Paula w tym sezonie do obsady dołączą Vincent Cassel i Lena Waithe. Według nieoficjalnych informacji Cassel ma być czarnym charakterem, jednak HBO wciąż niczego nie potwierdza. Pojawiły się także plakaty pokazujące ewolucję serialowych postaci przez trzy sezony.

Premiera 3. sezonu Westworld w 2020 roku w HBO

Westworld sezon 3

Westworld sezon 3

Westworld sezon 3

Westworld sezon 3

Westworld sezon 3

Westworld sezon 3

REKLAMA