Ile jeszcze powstanie sezonów "Peaky Blinders"? Twórca serialu mówi, jaki ma dalszy plan

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

0

"Peaky Blinders" początkowo było planowane na pięć sezonów, ale wraz z popularnością serialu plan się zmienił. Steven Knight mówi, ile jeszcze będzie sezonów i gdzie powstawać będą zdjęcia.

Czekacie na 5. sezon "Peaky Blinders"? To wiedzcie, że wkrótce się go doczekacie.

Peaky Blinders – w planach jeszcze dwa sezony

Daty powrotu BBC co prawda wciąż nie ujawnia, ale uroczysta premiera 5. sezonu z pokazem pierwszego odcinka już się odbyła w Birmingham. Twórca serialu, Steven Knight, oznajmił ku radości zgromadzonych widzów, że duża część następnego sezonu będzie kręcona znów w tym mieście. Potwierdził także wcześniejsze nieoficjalne informacje, że po 5. sezonie będą jeszcze dwa.

– Mamy jeszcze dwie serie do zrobienia i "Peaky Blinders" wraca do domu – powiedział scenarzysta.

Zamówienia na 6. i 7. sezon w tym momencie jeszcze nie ma, ale to formalność. Serial o gangsterach z Birmingham z roku na rok był coraz popularniejszy, tak że z niszowego BBC Three został awansowany w tym roku do mainstreamowego BBC One (a po drodze było BBC Two). Dodatkowo do szału na "Peaky Blinders" przyczynił się Netflix, pokazujący serial poza granicami Wielkiej Brytanii.

Peaky Blinders sezon 5

Peaky Blinders – co się wydarzy w 5. sezonie?

Podczas premiery 5. sezonu w Birmingham zdradzono, że serial ma nową kompozytorkę. Została nią Anna Calvi, która współpracowała z Nickiem Cave'em. Jego "Red Right Hand" to motyw muzyczny "Peaky Blinders".

W 5. sezonie "Peaky Blinders" zobaczymy burzliwe lata 30. Wśród tematów poruszonych w serialu znajdzie się kryzys gospodarczy, jak również nasilanie się nastrojów faszystowskich w Europie i Wielkiej Brytanii.

Wszystko zacznie się od krachu na Wall Street w 1929 roku, będącego początkiem Wielkiego Kryzysu. Jak to ujęli producenci serialu w rozmowie z "Radio Times", "okazje i nieszczęścia są wszędzie". I coś w tym stylu pojawia się też w życiu Tommy'ego, który poznaje charyzmatycznego polityka ze śmiałą wizją dla Wielkiej Brytanii. To, jak odpowie na jego propozycję, będzie miało wpływ nie tylko na przyszłość jego rodziny, ale także całego narodu.

W obsadzie serialu powrócą Helen McCrory jako Polly, Paul Anderson jako Arthur Shelby Jr, Sophie Rundle jako Ada Shelby, Finn Cole jako Michael Gray, Kate Phillips jako Linda Shelby i Natasha O’Keefe jako Lizzie Stark. Pojawią się także Aidan Gillen i Jack Rowan jako Aberama i Bonnie Gold oraz inni nasi znajomi z poprzednich serii.

Peaky Blinders sezon 5 – premiera w 2019 roku