Czy w serialowym "Wiedźminie" będzie scena z wanną? Showrunnerka odpowiada na pytanie o "Kwestię ceny"

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Lauren S. Hissrich zdradziła, że "Kwestia ceny" to jej ulubione opowiadanie z cyklu wiedźmińskiego. Zdradziła też, czy zobaczymy w serialu konkretną scenę. Uwaga na książkowe spoilery.

W ten weekend obejrzeliśmy zwiastun serialu "Wiedźmin" i fani książek Andrzeja Sapkowskiego mieli okazję przekonać się na własne oczy, że 1. sezon będzie opierał się na opowiadaniach. Pojawia się m.in. strzyga z opowiadania "Wiedźmin", a także uczta z "Kwestii ceny", która na zawsze połączyła historię Geralta z Rivii z losami Ciri.

Wiedźmin – wydarzenia z Kwestii ceny w serialu

Serwis io9 zapytał showrunnerkę serialu, na jakie easter eggi będą mogli liczyć czytelnicy Sapkowskiego i fani gier. Czy w serialu, który ma być bardzo dorosły, znajdzie się miejsce na scenę z Geraltem (Henry Cavill) w wannie?

– Jest wanna w tym sezonie. Jest wanna. Nie powiem, kto jest w wannie, ale jest wanna – zapewniła Hissrich.

Twórczyni powiedziała, że ona i jej scenarzyści są wielkimi fanami Sapkowskiego i gier, które powstały na bazie jego książek. Dla niej samej szczególnie ważne jest opowiadanie "Kwestia ceny", będące częścią tomu "Ostatnie życzenie.

– My także jesteśmy fanami serii. Jesteśmy fanami franczyzy. Także jedną z rzeczy, o które zapytałam scenarzystów pierwszego dnia w pracy, po przeczytaniu książek, było: co podobało wam się najbardziej? To mogła być najmniejsza rzecz. To mogło być na przykład coś, co Jaskier powtarza w kółko, albo coś naprawdę ogromnego. Dla mnie to była "Kwestia ceny". Stwierdziłam, że muszę zrobić "Kwestię ceny" – powiedziała.

Wiedźmin Freya Allan Ciri

Zgodnie z opisem od Netfliksa, serialowy "Wiedźmin będzie opowieścią o przeznaczeniu i nietypowej rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. We trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

1. sezon będzie liczyć 8 odcinków, które zostaną udostępnione widzom Netfliksa wszystkie naraz jeszcze w tym roku.

Wiedźmin – kiedy premiera serialu na Netflix?

Daty premiery "Wiedźmina" jeszcze nie ma, ale według nieoficjalnych informacji serial pojawi się na platformie Netflix 20 grudnia 2019.