"Outlander" złapał opóźnienie. Dlaczego w tym roku nie zobaczymy nowych odcinków?

"Outlander" (Fot. Starz)

Choć ekipa serialu "Outlander" wróciła na plan już wiosną, 5. sezonu nie zobaczymy w tym roku. Telewizja Starz wyjaśnia, dlaczego będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Obsada "Outlander" wróciła do pracy już w kwietniu, ale nie zobaczymy nowych odcinków w 2019 roku. Jeffrey Hirsch, jeden z szefów telewizji Starz, ogłosił podczas letniego TCA Press Tour, że premierę przeniesiono na przyszły rok. Co się stało?

Outlander – kiedy premiera 5. sezonu serialu?

Powody tej decyzji są prozaiczne i nie mają związku z tempem produkcji, tylko z ramówką. Telewizja Starz stara się układać ramówkę w taki sposób, żeby zyskać jak największą widownię, i na tym opiera tego typu decyzje. Dodatkowo ostatnio chętniej stawia na seriale skierowane raczej do kobiecej publiczności.

– Staramy się zawsze mieć na antenie coś, co spodoba się kobiecej publiczności premium. Mamy już zaplanowane wcześniej seriale, skierowane do publiczności "Power" – powiedział Hirsch.

Finałowy sezon "Power" został podzielony na dwie części. Pierwsza będzie mieć premierę 25 sierpnia, druga w styczniu. To oznacza, że na "Outlander" będziemy musieli czekać przynajmniej do lutego.

Serwis Deadline zauważa, że publika serialu jest przyzwyczajona do długich przerw. Po tym jak przerzucono się na 13-odcinkowe sezony, "Outlander" miał 17-miesięczną przerwę pomiędzy sezonami 2 i 3 oraz 14-miesięczną pomiędzy sezonami 3 i 4. Teraz będzie podobnie.

Outlander sezon 5 kiedy premiera

Outlander – o czym będzie 5. sezon serialu?

5. sezon "Outlander" będzie oparty na książce "Ognisty krzyż" z cyklu "Obca" Diany Gabaldon. Tak brzmi oficjalny opis nadchodzącej serii:

– Fraserowie z Ridge wracają! Piąty sezon "Outlander" to kontynuacja rodzinnych przygód Fraserów, którzy przeżywają wzloty i upadki w kolonialnej Ameryce. Zakładanie domu w Nowym Świecie nie jest łatwym zadaniem, a jego ochrona okazuje się jeszcze trudniejsza, zwłaszcza na dzikiej prowincji Karoliny Północnej w okresie dramatycznych wstrząsów społeczno-politycznych.

Jak Claire wie aż za dobrze, przyjaciele, sąsiedzi i rodacy nieświadomie zmierzają w kierunku rewolucji, a członkowie rządzących elit walczą o zdławienie niepokojących nurtów zapoczątkowanych przez Regulator Movement. Na tym tle, które zwiastuje narodziny narodu amerykańskiego, Claire i Jamie zmuszeni są zadać sobie pytanie, jak daleko są w stanie posunąć się, by ochronić swój dom, i modlą się, aby nie było powodu zapalać "ognistego krzyża", dawnego szkockiego wezwania do walki.

Już wiadomo, że powstanie także 6. sezon, który telewizja Starz zamówiła w maju zeszłego roku razem z piątym.

Outlander jest dostępny w serwisie Netflix

REKLAMA