Poznajcie bohaterów "Looking for Alaska" – zapowiedź młodzieżowego serialu Hulu

"Looking for Alaska" (Fot. Hulu)

Tej jesieni na platformie Hulu zadebiutuje serial "Looking for Alaska" na podstawie powieści Johna Greena. To młodzieżowa opowieść o życiowych poszukiwaniach i niespodziewanej tragedii.

Platforma Hulu zaprezentowała na TCA Press Tour swoje nowe seriale, w tym "Dollface", "Reprisal" i "Looking for Alaska". Ten ostatni ma już pierwszy teaser, wprowadzający widzów w swój klimat.

Looking for Alaska – teaser serialu młodzieżowego

Bohaterem "Looking for Alaska", adaptacji powieści Johna Greena w Polsce wydanej pod tytułem "Szukając Alaski", jest Miles "Pudge" Halter (Charlie Plummer). Chłopak, który zaczyna naukę w szkole z internatem, poszukuje czegoś głębszego w życiu. Zakochuje się w Alasce Young (Kristine Froseth) i znajduje grupę lojalnych przyjaciół. Po niespodziewanej tragedii dzieciaki będą próbować odnaleźć sens w tym, przez co przechodzą.

W obsadzie serialu znajdują się także Denny Love, Jay Lee, Landry Bender, Sofia Vassilieva, Uriah Shelton i Jordan Connor. Adaptację tworzy Josh Schwartz ("Plotkara", "The O.C."), który mówi, że zakochał się w tej historii 14 lat temu, kiedy dostał nieopublikowany jeszcze manuskrypt powieści nieznanego wtedy autora Johna Greena.

W 2005 roku planowano, że "Looking for Alaska" będzie filmem Paramount Pictures. Ostatecznie zamieniono go na serial, a Schwartz cieszy się, że miał do dyspozycji osiem godzin zamiast dwóch. Jak mówi, ekipa serialu starała się być wierna materiałowi źródłowemu, ale podjęła też wysiłki, by iść dalej i głębiej. Jest więcej samej Alaski, która bardziej istnieje jako postać, a nie tylko tajemnica. Twórcy mówią, że starali się, aby dziewczyna była zwykłą, ludzką nastolatką.

Looking for Alaska – kiedy premiera serialu?

Platforma Hulu pokaże "Looking for Alaska" 18 października. Od razu zostanie wypuszczona całość, czyli 8 odcinków. Kontynuacji nie ma w planach – to serial limitowany. Na razie nie wiadomo, która stacja i kiedy wyemituje serial w Polsce.

REKLAMA