"Trzynaście powodów" – Netflix ogłasza koniec serialu. Jest też data premiery i zwiastun 3. sezonu

"Trzynaście powodów" (Fot. Netflix)

0

"Trzynaście powodów" dostało zamówienie na 4. sezon, który zarazem będzie finałowy. Wiemy także, kiedy dokładnie możemy spodziewać się premiery 3. sezonu, który już ma zwiastun.

Choć materiał źródłowy z książki Jaya Ashera, na którym opiera się serial "Trzynaście powodów", skończył się po 1. sezonie, Netflix zamawiał kolejne serie. Ale jak się okazuje, młodzieżowy hit nie będzie kontynuowany w nieskończoność.

Serwis Variety podaje, że serial dostał zamówienie na 4. sezon, który będzie ostatni. Zobaczymy w nim, jak główni bohaterowie kończą szkołę. Produkcja nowych odcinków już ruszyła, a tymczasem przed nami 3. sezon, który zobaczymy jeszcze w sierpniu.

13 powodów sezon 3 – co się wydarzy w serialu?

3. sezon "Trzynastu powodów" będzie składać się z 13 odcinków. Akcja rozpocznie się osiem miesięcy po wydarzeniach z poprzedniej serii. Clay (Dylan Minnette), Tony (Christian Navarro), Jessica (Alisha Boe), Alex (Miles Heizer), Justin (Justin Foley) i Zach (Ross Butler) wzięli na siebie ciężar przykrycia tego, co się stało, jednocześnie starając się pomóc Tylerowi (Devin Druid) w rekonwalescencji.

Ale wkrótce liceum Liberty High wstrząsa nowa zbrodnia. Kiedy następstwem burzliwego meczu futbolowego staje się zniknięcie jednego z graczy i Clay zostaje wzięty na celownik policji, to do sprytnego outsidera będzie należeć pokierowanie dzieciakami tak, żeby śledztwo nie ujawniło najgłębszych tajemnic ich wszystkich.

Co się stało i o kogo chodzi? Tego dowiecie się ze zwiastuna, który nie pozostawia wątpliwości co do tożsamości ofiary.

Według nieoficjalnych informacji Variety nikt w 3. sezonie nie popełni samobójstwa. Netflix ostatnio usunął z serialu drastyczną scenę samobójstwa Hanny Baker (Katherine Langford), ale wciąż można w nim znaleźć sporo kontrowersyjnych momentów. I prawdopodobnie nie zabraknie takich również w 3. sezonie.

13 powodów – kiedy premiera 3. sezonu?

Choć nowego sezonu "Trzynastu powodów" nie ma na liście sierpniowych premier Netfliksa, wiadomo już na pewno, że premiera będzie mieć miejsce 23 sierpnia.