"Trzynaście powodów" – Netflix ogłasza koniec serialu. Jest też data premiery i zwiastun 3. sezonu

"Trzynaście powodów" (Fot. Netflix)

"Trzynaście powodów" dostało zamówienie na 4. sezon, który zarazem będzie finałowy. Wiemy także, kiedy dokładnie możemy spodziewać się premiery 3. sezonu, który już ma zwiastun.

Choć materiał źródłowy z książki Jaya Ashera, na którym opiera się serial "Trzynaście powodów", skończył się po 1. sezonie, Netflix zamawiał kolejne serie. Ale jak się okazuje, młodzieżowy hit nie będzie kontynuowany w nieskończoność.

Serwis Variety podaje, że serial dostał zamówienie na 4. sezon, który będzie ostatni. Zobaczymy w nim, jak główni bohaterowie kończą szkołę. Produkcja nowych odcinków już ruszyła, a tymczasem przed nami 3. sezon, który zobaczymy jeszcze w sierpniu.

13 powodów sezon 3 – co się wydarzy w serialu?

3. sezon "Trzynastu powodów" będzie składać się z 13 odcinków. Akcja rozpocznie się osiem miesięcy po wydarzeniach z poprzedniej serii. Clay (Dylan Minnette), Tony (Christian Navarro), Jessica (Alisha Boe), Alex (Miles Heizer), Justin (Justin Foley) i Zach (Ross Butler) wzięli na siebie ciężar przykrycia tego, co się stało, jednocześnie starając się pomóc Tylerowi (Devin Druid) w rekonwalescencji.

Ale wkrótce liceum Liberty High wstrząsa nowa zbrodnia. Kiedy następstwem burzliwego meczu futbolowego staje się zniknięcie jednego z graczy i Clay zostaje wzięty na celownik policji, to do sprytnego outsidera będzie należeć pokierowanie dzieciakami tak, żeby śledztwo nie ujawniło najgłębszych tajemnic ich wszystkich.

Co się stało i o kogo chodzi? Tego dowiecie się ze zwiastuna, który nie pozostawia wątpliwości co do tożsamości ofiary.

Według nieoficjalnych informacji Variety nikt w 3. sezonie nie popełni samobójstwa. Netflix ostatnio usunął z serialu drastyczną scenę samobójstwa Hanny Baker (Katherine Langford), ale wciąż można w nim znaleźć sporo kontrowersyjnych momentów. I prawdopodobnie nie zabraknie takich również w 3. sezonie.

13 powodów – kiedy premiera 3. sezonu?

Choć nowego sezonu "Trzynastu powodów" nie ma na liście sierpniowych premier Netfliksa, wiadomo już na pewno, że premiera będzie mieć miejsce 23 sierpnia.

REKLAMA