Wygląda na to, że poznaliśmy datę powrotu "The Crown". Kiedy premiera 3. sezonu serialu Netfliksa?

"The Crown" (Fot. Netflix)

0

Data premiery 3. sezonu "The Crown" pojawiła się wczoraj i bardzo szybko znikła. Ile jeszcze będziemy czekać na nowe odcinki brytyjskiego serialu Netfliksa?

2. sezon "The Crown" oglądaliśmy w grudniu 2017 roku i wszystko wskazuje na to, że na nowe odcinki będziemy czekać blisko dwa lata. Entertainment Weekly opublikowało wczoraj wieczorem datę premiery 3. sezonu – 17 listopada. Artykuł od tego czasu zdążył zniknąć, ale news zachował się w innych serwisach, np. tutaj.

Trudno powiedzieć na 100 procent, co się wydarzyło i czy informacja jest zgodna z prawdą, ale podejrzewamy, że tak, tylko ukazała się, zanim Netflix oficjalnie dał zielone światło. Pozwalamy więc zaznaczyć sobie w kalendarzu 17 listopada jako nieoficjalną, ale prawdopodobną datę premiery 3. sezonu "The Crown". Zwłaszcza że jest ona zgodna z tym, co ostatnio wygadał Tobias Menzies, nowy książę Filip.

The Crown sezon 3 kiedy premiera

The Crown – co się zmieni w 3. sezonie?

W 3. sezonie "The Crown" zobaczymy kolejną dekadę z historii brytyjskiej Korony pod panowaniem królowej Elżbiety II, dokładnie do 1976 roku. Claire Foy i Matt Smith nie będą już grać królowej i księcia Filipa, zastąpią ich Olivia Colman ("Broadchurch", "Faworyta") i Tobias Menzies.

Helena Bonham Carter wcieli się w jej siostrę, księżniczkę Małgorzatę, do tej pory graną przez Vanessę Kirby. Ben Daniels ("Egzorcysta") zagra męża Małgorzaty, Antony'ego Armstronga-Jonesa. Poznamy nowego premiera Harolda Wilsona (Jason Watkins, "Being Human"). Zmienią się także dzieci Elżbiety i Filipa – księcia Karola będzie grać Josh O'Connor, a księżniczkę Annę Erin Doherty.

Wśród wydarzeń, które zostaną odtworzone, będzie m.in. dekolonizacja Afryki i Karaibów, narodziny księcia Edwarda (marzec 1964) i wzrost zainteresowania mediów Karolem, po tym jak został księciem Walii w 1969 roku. Jednocześnie Peter Morgan tworzy już 4. sezon, który pokaże dekadę Margaret Thatcher (zagra ją Gillian Anderson). Pojawi się w nim także Emma Corrin w roli księżnej Diany.

The Crown jest dostępne w serwisie Netflix