Nasz top 10: Najlepsze seriale lipca 2019 roku

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

8. Jane the Virgin (powrót na listę)

Jane the Virgin finał

"Jane the Virgin" (Fot. CW)

Jennie Snyder Urman, twórczyni "Jane the Virgin", mówiła w wywiadach po finale serialu, że najważniejsze twisty były zaplanowane od początku – co więcej, były one częścią pierwszej prezentacji serialu dla CW. Stacja zaufała tej wizji, wyprodukowała aż pięć sezonów serialu, który nie zawsze miał najlepszą oglądalność, i dziś można powiedzieć, że to od początku do końca sukces. Przynajmniej dopóki oceniamy nie oglądalność, tylko jakość.

Ostatnie odcinki "Jane the Virgin" to nie tylko mnóstwo wdzięcznych zakończeń "jak z telenoweli", ale też tona emocji, masa zwrotów akcji i wszelkiego rodzaju niespodzianek. Wszystko zakończyło się tak jak miało się zakończyć, ale oczywiście z twistem, puszczeniem oczka do widzów i zapewnieniem, że serial był przez cały czas świadomy wszystkich swoich metaznaczeń.

Nawet w tych podobno najlepszych dla telewizji czasach historie opowiadane od początku do końca zgodnie z wolą twórców to rzadkość. "Jane the Virgin" dała nam 100 fantastycznych odcinków, w których wszystko było po coś i prowadziło w konkretnym kierunku. Za to, za bohaterów, których nie dało się nie pokochać, i za finałowe emocje należą się tej ekipie wielkie brawa. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10