Nasz top 10: Najlepsze seriale lipca 2019 roku

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

6. Pose (utrzymana pozycja)

"Pose" (Fot. FX)

"Pose" (Fot. FX)

"Pose" w 2. sezonie trzyma równy poziom – wszystko, za co pokochaliśmy serial Ryana Murphy'ego i Stevena Canalsa, jest na swoim miejscu, a jednocześnie świat idzie do przodu, bohaterowie zmieniają się, dorastają, spełniają marzenia i patrzą, jak bliskich im ludzi zabiera śmierć.

Choć w lipcowych odcinkach dużo świetnych momentów miała Angel, sama i w duecie z Lil Papim, a także zmagający się z chorobą Pray Tell, nic nie przebije Candy i odcinka "Never Knew Love Like This Before". Taką historię w taki sposób może opowiedzieć tylko Ryan Murphy. Tak kiczowaty, patetyczny, wzruszający, roztańczony i pod każdym względem piękny pogrzeb może sfilmować tylko Ryan Murphy (z pomocą Janet Mock, bo akurat ten odcinek ma dwoje reżyserów). Ten odcinek to "Pose" w najlepszym wydaniu.

2. sezon jeszcze częściej niż pierwszy wpada w podniosłe tony, mówiąc wprost, jak ważna jest historia, którą opowiada. I robi to w taki sposób, że trudno mieć do twórców pretensje. Oni rzeczywiście opowiadają coś ważnego, opartego niejednokrotnie na własnych doświadczeniach i bardzo, ale to bardzo potrzebnego w naszych czasach. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10