Nasz top 10: Najlepsze seriale lipca 2019 roku

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

3. Stranger Things (powrót na listę)

Stranger Things sezon 3

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Po dwóch seriach mniej więcej wiedzieliśmy, czego spodziewać się po produkcji braci Dufferów, ale i tak zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni. 3. sezon rozwija zalety, które "Stranger Things" miało już wcześniej, a do tego dorzuca parę nowych plusów. W efekcie wakacyjne przygody nastoletniej gromadki i ich opiekunów to rozrywka, która wciąga, bawi i wzrusza, nie udając na siłę czegoś więcej.

W 3. serii wszystkiego jest jakby więcej. Potwory, szpiedzy, skumulowana nostalgia wobec lat 80., masa popkulturowych nawiązań, a w tym wszystkim jeszcze pierwsze miłości i wymagające przyjaźnie. Jakimś cudem "Stranger Things" żongluje tym wszystkim z dobrym skutkiem, a typowe ówczesne centrum handlowe idealnie sprawdza się jako centrum intryg i emocji.

To, co dzieje się na ekranie, jest oczywiście dość absurdalne, jeśli rozważać fantastyczno-sensacyjną fabułę na chłodno, ale podczas (koniecznie maratonowego) spotkania z najnowszym rozdziałem opowieści Dufferów ostatnia rzecz, o jakiej myśli widz, to taka logiczna analiza. Liczą się angażująca akcja i zaspokojona tęsknota za letnimi przygodami z dzieciństwa. A przede wszystkim liczą się bohaterowie, których w "Stranger Things" napisano świetnie.

Widz ani się obejrzy, a już kibicuje przyjaźniom Robin (świetna nowa postać grana przez Mayę Hawke) i Steve'a oraz Jedenastki i Max. Mimo masy dramatycznych zwrotów akcji, obrzydliwych obrazków rodem z horroru i czyhających z każdej strony zagrożeń zostaje się po seansie z uśmiechem na ustach i "The NeverEnding Story" w uszach. Jeśli serialowy blockbuster, to właśnie taki! [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10