Netflix podał datę premiery 3. sezonu "The Crown". Zobaczcie Olivię Colman w pierwszej zapowiedzi

"The Crown" (Fot. Netflix)

0

Oficjalnie już znamy datę premiery 3. sezonu "The Crown" i jest ona dokładnie taka sama jak ta nieoficjalna. Pojawił się także pierwszy teaser z Olivią Colman w roli królowej Elżbiety.

To już pewne i oficjalne: "The Crown" wraca w niedzielę 17 listopada. Data premiery okazała się dokładnie taka sama, jak ta, którą podawaliśmy nieoficjalnie, Netflix dorzucił także pierwszy teaser.

The Crown sezon 3 – Olivia Colman jako królowa

A w teaserze oczywiście królowa, która pozuje do portretu i już nie ma twarzy Claire Foy, tylko Olivii Colman. Laureatka Oscara za film "Faworyta" będzie grać w kolejnych sezonach Elżbietę II, a rolę jej męża, księcia Filipa, przejmie Tobias Menzies ("Terror", "Outlander").

I na tym nie koniec zmian, bo będziemy mieli również nową księżniczkę Małgorzatę – Helenę Bonham Carter. Ben Daniels ("Egzorcysta") zagra męża Małgorzaty, Antony'ego Armstronga-Jonesa. Zmienią się także dzieci Elżbiety i Filipa – księcia Karola będzie grać Josh O'Connor, a księżniczkę Annę Erin Doherty. A jakby tego było mało, poznamy również nowego premiera Harolda Wilsona (Jason Watkins, "Being Human") i Camillę Parker Bowles (Emerald Fennell, "Call the Midwife").

W 3. sezonie "The Crown" zobaczymy kolejną dekadę z historii brytyjskiej Korony pod panowaniem królowej Elżbiety II, dokładnie od 1964 do 1977 roku. Wśród wydarzeń, które zostaną odtworzone, będzie m.in. dekolonizacja Afryki i Karaibów, narodziny księcia Edwarda (marzec 1964) i wzrost zainteresowania mediów Karolem, po tym jak został księciem Walii w 1969 roku.

W tym roku ruszy także produkcja 4. sezonu "The Crown", który pokaże rządy Margaret Thatcher (zagra ją Gillian Anderson) i w którym zadebiutuje Emma Corrin w roli księżnej Diany.

The Crown sezon 3 – premiera 17 listopada na Netfliksie