Zarobki gwiazd "BH90210" są zaskakująco niskie. Ile aktorzy dostają za odcinek serialu?

"BH90210" (Fot. FOX)

0

Kiedyś byli wielkimi gwiazdami, dziś muszą zadowolić się znacznie skromniejszym statusem. Ujawniono zarobki aktorów z serialu "BH90210" i nie są to sumy, które powalają na kolana.

The Hollywood Reporter ujawnił zarobki gwiazd serialu "BH90210", czyli powrotu ekipy "Beverly Hills, 90210" na nasze ekrany. Są one naprawdę skromne, nie tylko jak na tak głośny projekt, ale też jak na współczesną amerykańską telewizję w ogóle.

BH90210 – ile zarabiają aktorzy za odcinek?

Jennie Garth, Tori Spelling, Gabrielle Carteris, Shannen Doherty, Jason Priestley, Brian Austin Green i Ian Ziering zarabiają po 70 tys. dolarów za odcinek serialu, w którym grają przerysowane wersje samych siebie. To oznacza, że każde z nich dostanie 420 tys. pensji za sześcioodcinkowy sezon.

Garth i Spelling zarobią dodatkowe 15 tys. dolarów za odcinek jako producentki i współtwórczynie serialu. Priestley, który wyreżyserował jeden z odcinków, dostanie za pracę za kamerą dodatkowe 46 tys. dolarów, co jest standardową stawką, jeśli chodzi o telewizję ogólnodostępną.

BH90210 aktorzy zarobki

Ile zarabiają aktorzy w amerykańskich serialach?

Jak zauważa The Hollywood Reporter, to są niskie stawki w porównaniu z konkurencją. Przykładowo czwórka gwiazd "Will & Grace" kasowała po 250 tys. dolarów za odcinek w pierwszym z nowych sezonów. W drugim i trzecim ich zarobki wzrosły do 350 tys. za odcinek.

Tym bardziej nie ma porównania z listami najlepiej zarabiających aktorów. Główna obsada "Teorii wielkiego podrywu" dostawała w ostatnich sezonach po milionie dolarów za odcinek. Aktorom "średniej kategorii" płaci się w amerykańskiej telewizji od 55 tys. do 85 tys. dolarów. Ok. 30 tys. dolarów za odcinek dostają aktorzy, którzy wcześniej nie występowali w głównych rolach.

BH90210 serial powrót

BH90210 – czy będzie 2. sezon serialu?

Być może ekipa "BH90210" otrzyma podwyżki w 2. sezonie, jeżeli serial dostanie zamówienie. Spelling i Garth zapewniają, że mają już pomysł: skoro fabuła 1. sezonu to przygotowania dawnej obsady do stworzenia rebootu "Beverly Hills, 90210", w 2. sezonie zobaczylibyśmy ten reboot. To byłby "serial w serialu".

Szanse na zamówienie są jednak w tym momencie takie sobie. "BH0210" miało dobry start: 3,4 mln widzów i rating 1,5. W drugim tygodniu emisji oglądalność spadła do 2,6 mln/0,9. To stawia pod znakiem zapytania ewentualną kontynuację.