Kiedy startuje Apple TV+? Jaka będzie cena i oferta? Czy serwis będzie dostępny w Polsce? Mamy szczegóły!

Fot. Apple TV+

Tej jesieni w 150 krajach wystartuje serwis streamingowy Apple., ale początek będzie skromniejszy niż w przypadku Netfliksa. Znamy cenę usługi i wiemy, jakie produkcje pojawią się w ofercie.

Wczoraj Apple wypuściło wypakowany gwiazdami zwiastun serialu "The Morning Show", a dziś Bloomberg opublikował raport na temat nowej platformy streamingowej, która nazywać się będzie Apple TV+.

Apple TV+ – kiedy start i jaka cena usługi?

Podobnie jak Disney+, usługa Apple ma wystartować w listopadzie 2019 roku. Tyle że będzie dostępna nie w kilku krajach, a od razu w 150 krajach (tak, jest wśród nich Polska). Miesięczny abonament nieoficjalnie ma kosztować 9,99 dolarów (więcej niż abonament Disney+, który ma wynosić 6,99 dolarów), przy czym na początku prawdopodobnie będzie można przetestować Apple TV+ za darmo.

Jak informuje Bloomberg, Apple planuje na starcie udostępnić małą liczbę oryginalnych produkcji i budować katalog w ciągu kolejnych miesięcy. Jeszcze nie zdecydowano, w jakim systemie będą wypuszczane seriale, ale prawdopodobnie Apple weźmie przykład z Hulu i na początku będzie udostępniać trzy odcinki naraz, a potem po jednym co tydzień. Usługa być pozbawiona reklam, wszystkie seriale będzie można ściągać i oglądać offline.

Jakie seriale na platformie Apple TV+?

"Financial Times" podał, że Apple planuje wydawać aż 6 mld dolarów na własne seriale i filmy (czyli mniej niż Netflix, który ma wydać w tym roku 14 mld dolarów). Dwa sezony "The Morning Show", serialu o kulisach telewizji śniadaniowej z Jennifer Aniston, Steve Carell i Reese Witherspoon w rolach głównych, mają kosztować 300 mln dolarów.

Steven Spielberg wyprodukuje dla Apple TV+ nową wersję swojej antologii fantasy z lat 80. zatytułowanej "Amazing Stories", a J.J. Abrams – "Little Voice", komediodramat o młodej kobiecie poszukującej swojego głosu, inspirowany życiem piosenkarki Sary Bareilles.

Twórca "Peaky Blinders", Steven Knight, stoi za serialem "See" opowiadającym o postapokaliptycznym świecie, w którym ludzie nie widzą. Ci, którzy przeżyli zagładę cywilizacji, stracili wzrok, a fakt, że kiedyś ich przodkowie mogli widzieć, urósł do rangi legendy. Kumail Nanjiani opowie z kolei o życiu imigrantów w Ameryce w serialu "Little America". Poza tym możecie liczyć m.in. na "Truth Be Told" z Octavią Spencer i dokument "Home" o ekstrawaganckich domach.

I na tym nie koniec, bo kolejny wielki projekt Apple to "For All Mankind" – alternatywna wizja świata wg Ronalda D. Moore'a ("Battlestar Galactica"), w której kosmiczny wyścig między USA i ZSRR nigdy się nie skończył. W roli głównej Joel Kinnaman ("The Killing").

Apple TV+ startuje w listopadzie w 150 krajach

REKLAMA