Czy Will ze "Stranger Things" jest gejem? Oficjalny opis postaci powinien rozwiać wątpliwości

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0

Orientacja seksualna Willa Byersa ze "Stranger Things" to temat, który wraca jak bumerang. Czy faktycznie coś jest na rzeczy, czy to jedynie domysły widzów? Przeczytajcie opis postaci!

Po 3. sezonie "Stranger Things" pytania o orientację seksualną Willa Byersa przybrały na sile. Nawet jego kumple z serialowej paczki sugerowali, że on nie lubi dziewczyn. Choć grający bohatera Noah Shnapp odniósł się do medialnego hałasu, mówiąc, że wszystko zależy od interpretacji widzów, nie dał jasnej odpowiedzi na pytanie, czy Will jest gejem.

Trop znajdziemy jednak w opisie postaci, którą Netflix rozesłał mediom przy okazji promocji pierwszego sezonu serialu, który później stał się jednym z największych hitów platformy.

Stranger Things czy Will jest gejem

Czy Will Byers jest gejem? Oficjalny opis postaci

Nie przez przypadek orientacja seksualna Willa Byersa stoi pod znakiem zapytania. Może nie odkrył jej jeszcze sam bohater, ale na pewno wszystko dzieje się z zamysłem twórców "Stranger Things".

– 12-letni Will Byers to miły, wrażliwy dzieciak z problemami z tożsamością płciową. Dopiero niedawno uświadomił sobie, że nie pasuje do obowiązującej w latach 80. definicji normalności. Jego niewinne wybory, jak kolorowe ubrania, spowodowały, że był zastraszny. Podobnie jak Mike, Will ucieka od rzeczywistości w gry fantasy, gdzie bez zahamowań może być sobą. Łączy go bliska więź z jego mamą, Joyce. Ma starszego brata, Jonathana, zastępującego mu ojca, który porzucił rodzinę cztery lata temu – brzmi opis.

Wprowadzenie homoseksualnej lub mającej problem z identyfikacją płciową postaci do serialu nie powinno nikogo dziwić. Twórcy "Stranger Things" pokazali swoją otwartość z pomocą Robin, która okazała się lesbijką. Grająca ją Maya Hawke jest dumna z faktu, że przyczyniła się do działania na rzecz akceptacji osób LGBTQ.

Stranger Things dostępne jest na Netfliksie