Abonament HBO GO w Polsce może wkrótce zdrożeć – choć nadal ma być tańszy od Netfliksa

Fot. HBO GO

0

Dostęp do biblioteki produkcji HBO już wkrótce może być nieco droższy. Na razie jednak HBO GO nadal będzie znacznie tańsze od Netfliksa.

Jeśli nowe sezony "Westworld", "Doliny Krzemowej" albo "Kronik Times Square" planowaliście oglądać na HBO GO, to przygotujcie się, że już niedługo będziecie musieli zapłacić więcej za dostęp do serwisu. Portal Press.pl podał informację, że HBO rozważa podniesienie abonamentu za swoją usługę streamingową z 19,90zł do 24,90zł.

HBO GO – abonament w Polsce może zdrożeć

Główną przyczyną dla zmiany ma być wycofanie się z Polski serwisu Showmax. W 2018 HBO GO obniżyło swój abonament o 10zł, aby wówczas konkurować z platformą, oferującą taką samą cenę. Nowy abonament HBO GO stawiałby go bliżej ceny za Amazon Prime Video (6 euro po półrocznym okresie promocyjnym), ale nadal znacznie niżej niż Netflix. Obecnie najtańszy pakiet Netfliksa kosztuje 34 zł.

Netflix abonament cena

Czy doniesienia o potencjalnej podwyżce abonamentu zwiastują też wyższe ceny za inne serwisy? O tym na pewno będziemy dyskutować, kiedy na polski rynek streamingowy zawitają nowi gracze. Apple TV+ ma uruchomić swoją usługą w 150 krajach, w tym w Polsce jeszcze tej jesieni, a amerykański abonament ma kosztować 9,99 dolarów.

To więcej niż w przypadku Disney+, które w USA dostępne będzie już za 6,99 dolarów. Polskie ceny obu serwisów pozostają na razie nie znane, przy czym ten drugi zawita do Polski najwcześniej w 2020 roku, a być może później.

Na razie możemy więc co najwyżej obserwować, czy ewentualne podwyżki nie zatrzymają prężnie rozwijającego się rynku platform streamingowych w Polsce. I z kolei, czy bogata oferta HBO na nadchodzący rok będzie w stanie zatrzymać swoich subskrybentów i przyciągnąć nowych.