Jaki będzie "The Mandalorian"? Jon Favreau zapowiada bardziej "szaloną i mroczną" stronę "Gwiezdnych wojen"

"The Mandalorian" (Fot. Disney+)

Czym zaskoczy nas pierwszy aktorski serial ze świata "Gwiezdnych wojen"? Jon Favreau uchylił rąbka tajemnicy na temat "The Mandalorian".

Do amerykańskiego startu platformy Disney+ zostały już niecałe trzy miesiące, co dla fanów "Gwiezdnych wojen" oznacza, że premiera pierwszego aktorskiego serialu ze świata kosmicznej sagi jest tuż za rogiem.

W "The Mandalorian", dziejącym się między epizodami VI i VII kinowej serii, będziemy śledzić historię samotnego rewolwerowca (Pedro Pascal), rozgrywającą się na obrzeżach galaktyki, daleko poza zasięgiem Nowej Republiki. O pracy nad serialem opowiedział w rozmowie z The Hollywood Reporter jego twórca Jon Favreau.

The Mandalorian – jaki będzie serial Disney+?

Z tego, co zapowiada Favreau, fani oryginalnych filmów nie powinni być zawiedzeni jego podejściem do "Gwiezdnych wojen" na małym ekranie:

– Jeśli zwrócisz uwagę na to, jak wygląda główny bohater "The Mandalorian", jakich rozmiarów są tu statki kosmiczne, jest tutaj skala, która zgadza się z oryginalną trylogią. Próbuję przywołać estetykę nie tylko oryginalnej trylogii, ale pierwszego filmu. Nawet nie pierwszego filmu, ale pierwszego aktu pierwszego filmu. Jak to było żyć na Tatooine? Co działo się w tej kantynie? To wszystko fascynowało mnie od dziecka i kocham myśl bardziej mrocznej, szalonej strony "Gwiezdnych wojen". Wersję "Gwiezdnych wojen" niczym z "Mad Maxa".

the mandalorian serial

Jon Favreau wyjawił także, że scenariusze do czterech odcinków "The Mandalorian" napisał jeszcze zanim zawarł umowę z Disneyem. Twórca dodał też, że w serialu Disney+ tworzy taką wersję historii ze świata "Gwiezdnych wojen", jaka najbardziej go fascynuje:

– Jako, że Disney+ się kształtuje, mamy szansę na opowiedzenie historii, która jest większa niż w telewizji, ale zarazem nie ma takich samych oczekiwań jak wobec filmu wychodzącego do kina na święta. To też nie jest typ "Gwiezdnych wojen", które ja bym stworzył. "Gwiezdne wojny", jakimi ja jestem zainteresowany to coś mniejszego z nowymi postaciami.

Gwiezdne wojny – seriale na Disney+

Na więcej zapowiedzi serialu nie będziemy musieli długo czekać. Zwiastun "The Mandalorian" ma być zaprezentowany już w ten weekend fanowskim konwencie D23. Tymczasem ekipa produkcji Disney+ już wkrótce wraca na plan 2. sezonu. Jeszcze przed premierą serialu, bo w październiku ruszą zdjęcia do kolejnej odsłony, a kilka odcinków wyreżyseruje ponownie Rick Famuyiwa ("Dope").

the mandalorian serial

Nie na tym kończą się jednak dobre informacje od Disney+ dla fanów "Gwiezdnych wojen". Już wkrótce mają ruszyć także zdjęcia do serialowego prequela filmu "Łotr 1", który skupi się na Cassianie Andorze - postaci granej przez Diego Lunę. Premiera planowana jest na 2021 roku.

Z kolei niedawno ujawniono także informację, że Ewan McGregor negocjuje kontrakt z Disneyem, co oznacza, że prawdopodobnie Obi-Wan Kenobi powróci na ekrany w serialu Disney+.

The Mandalorian – kiedy premiera?

"The Mandalorian" zadebiutuje na platformie Disney+ 12 listopada, czyli w dzień startu serwisu w USA, Kanadzie i Holandii. Na polską premierę serialu i platformy prawdopodobnie przyjdzie nam poczekać do 2020 albo 2021 roku.

REKLAMA