Dlaczego Ruth Wilson odeszła z serialu "The Affair"? Maura Tierney rzuca światło na sprawę

"The Affair" (Fot. Showtime)

Czy finałowy sezon "The Affair" pierwotnie miał wyglądać inaczej i zawierać Ruth Wilson? Nie wiemy tego, ale jest komentarz Maury Tierney na temat odejścia koleżanki z serialu.

"The Affair" wróciło z 5. sezonem, który z jednej strony skupia się na Noahu (Dominic West) i Helen (Maura Tierney), a z drugiej, w wątku osadzonym w przyszłości, przedstawia dorosłą Joanie (Anna Paquin), córkę Alison (Ruth Wilson) i Cole'a (Joshua Jackson). Czy takie było pierwotne założenie twórców? Wiele wskazuje na to, że niekoniecznie, a odejście Wilson w 4. sezonie zaskoczyło ich tak samo jak widzów serialu.

The Affair – Maura Tierney o odejściu Ruth Wilson

Maura Tierney w wywiadzie dla Vanity Fair mówi z kolei, że ona aż tak zaskoczona nie była, bo pracowała już w wielu serialach i była świadkiem wielu różnych sytuacji.

– Ludzie mają różną tolerancję na różne rzeczy, wiecie? Nie jestem bardzo zaskoczona – powiedziała aktorka, dodając, że to wymagająca praca, a poza tym nie wszyscy chcą tak długo robić jedną rzecz.

Poza tym rola Alison do najłatwiejszych nie należała ze względu na trudne przejścia bohaterki.

– Ta praca z pewnością była dla niej wymagająca. Ta postać tylko cierpiała cały czas. Ale nie mogę spekulować na temat tego, co się wydarzyło. (...) Ten serial jest bardzo specyficzny. I bardzo wymagający. I czasem ludzie muszą odłożyć na półkę życie z tego powodu. Myślę, że tyle bym powiedziała – oznajmiła Tierney.

The Affair Ruth Wilson Maura Tierney

Więcej o odejściu Ruth Wilson z "The Affair" prawdopodobnie się nie dowiemy. Odtwórczyni roli Alison sugerowała, że podpisała jakiegoś rodzaju klauzulę poufności i nie wolno jej mówić o przyczynach odejścia.

- Nie chodzi w tym o parytet płac i nie chodziło też w tym o inne prace. Ale naprawdę nie wolno mi o tym mówić. Stoi za tym znacznie większa historia – powiedziała Wilson w rozmowie z "The New York Times".

Po tym jak Ruth Wilson opuściła "The Affair", widzieliśmy ją m.in. w miniserialu "Pani Wilson" i 5. sezonie "Luthera", a jesienią zobaczymy ją w "Mrocznych materiach".

Nowe odcinki The Affair w poniedziałki w HBO GO

REKLAMA