W premierze 5. sezonu "Lucyfera" komuś będzie naprawdę smutno. Twórcy zdradzili pełny tytuł odcinka

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

0

Zagadki się skończyły, czas na konkrety. Twórcy "Lucyfera" uchylili rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o premierę 5. sezonu. Jak brzmi tytuł 1. odcinka?

Showrunnerzy "Lucyfera" mają zwyczaj wkręcać fanów w zabawy na Twitterze, zdradzając fragmenty informacji o nowych odcinkach i zachęcając do spekulacji. Tak właśnie było z tytułem premiery 5. sezonu. Co oznacza R.S.D.G.?

Lucyfer sezon 5 – znamy tytuł 1. odcinka

Pomysły na rozwinięcie skrótu były różne, np. "Remember Satan Dear God", "Rescue Satan Detective Girl" czy też "Really Sad Decker Girl". Ta ostatnia wersja nie była daleka od prawdy, przy czym "naprawdę smutna" jest nie "dziewczyna Decker", a czarujący Diabeł we własnej osobie. "Really Sad Devil Guy" – tak brzmi tytuł premiery 5. sezonu "Lucyfera".

Biorąc pod uwagę fakt, że tytuły odcinków "Lucyfera" pochodzą od dialogów, wypada zadać kolejne pytanie: kto tak określi stan ducha Lucka? Czy będzie to on sam, czy raczej ktoś mu życzliwy – albo życzliwy inaczej?

Lucyfer – jaki będzie 5. sezon serialu?

O 5. sezonie "Lucyfera" na razie wiemy niewiele. Twórcy zdradzili jedynie, że sekwencję otwierającą 5. sezon znali "dosłownie od momentu, kiedy zaczęli 4. sezon". Joe Henderson, połowa duetu showrunnerów, obiecał, że pierwsza scena to jedna z "lepszych rzeczy, na które kiedykolwiek wpadliśmy". Ildy Moldrovich dodała, że twórcy mają w zanadrzu jeszcze jedną "bardzo fajną zabawkę, z którą będą mogli pograć" i wiedzą już, że będzie ona motywem przewodnim 5. sezonu.

5. sezon "Lucyfera" będzie już finałowy, ale Netflix wyszedł naprzeciw oczekiwaniom fanów i zamówił aż 16 odcinków zamiast tradycyjnych 10. TVLine podaje, że zdjęcia ruszają 6 września. Nie wiadomo, czy finałową serię zobaczymy całą naraz, czy Netflix podzieli ją na dwie części.

Lucyfer wróci z 5. sezonem w 2020 roku