6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś w południe

Fot. AMC

Fot. AMC

"Magic City" już w Polsce. Finałowy sezon "Breaking Bad" podzielony. "Scandal" z przeciętną oglądalnością. A poza tym spoilery na temat "How I Met Your Mother", "Pretty Little Liars", "Louie".

1. Finałowy sezon "Breaking Bad" podzielony. Bryan Cranston potwierdził: 5. sezon "Breaking Bad", który będzie liczył 16 odcinków, zostanie podzielony na dwie części. Najpierw zamierzamy nakręcić pierwsze 8 odcinków, potem będzie przerwa w produkcji, a reszta zostanie wyemitowana w przyszłym roku - powiedział aktor w rozmowie z EW. Oznacza to, że fani będą czekać przynajmniej 9 miesięcy na ciąg dalszy - czyli równie dobrze można by to nazwać dwoma sezonami. Obecnie trwają zdjęcia do tegorocznych odcinków w Nowym Meksyku. Ekipa kręci premierowy odcinek 5. sezonu "Breaking Bad", który zacznie się zaraz po wydarzeniach z finału 4. sezonu. Data premiery nie jest jeszcze podana, ale prawdopodobnie będzie to lipiec.

2. "Magic City" już dziś w Polsce. Od 7 kwietnia - czyli dzień po premierze w USA - abonenci HBO GO mogą oglądać "Magic City", nowy serial stacji Starz. Po polsku nazywa się on "Miasto cudów" i opowiada o związanym z groźnym gangsterem właścicielu luksusowego hotelu Miramar Playa w Miami Beach. Akcja serialu zaczyna się w przeddzień przejęcia władzy w Hawanie przez Castro. Więcej o pilocie "Magic City" tutaj.

3. Co jeszcze w 7. sezonie "How I Met Your Mother"? Producent wykonawczy "How I Met Your Mother" Carter Bays zdradził w TVLine, co zobaczymy w najbliższych odcinkach serialu. W 20. odcinku, "Trilogy Time", który CBS pokaże w drugi dzień świąt Ted, Marshall i Barney będą oglądać "Star Wars" - robią tak raz na trzy lata - i zastanawiać się, co ich czeka w ciągu najbliższych 36 miesięcy. Zobaczymy dużo flashbacków, a także trochę migawek z przyszłości. Barney i Quinn w tym odcinku oficjalnie ze sobą zamieszkają. Co na to Robin? Cóż, ona "chce dla niego jak najlepiej". Wbrew pozorom nie zakończyła się też jeszcze historia Teda i Robin.

4. Już w czerwcu 3. sezon "Louie". W artykule Digital Spy o tym, jak Louis C.K. ceni sobie wolność twórczą, którą dała mu stacja FX, została podana data premiery 3. sezonu "Louie". Mam wrażenie, że jeszcze jej nie znaliśmy - więc miło mi poinformować, że serial wraca 28 czerwca. Czyli macie czas na nadrobienie dwóch pierwszych sezonów - naprawdę warto! Do tej pory serial tworzył sam Louis C.K., od 3. sezonu będzie współpracował z Susan E. Morse (która zajmowała się montażem tak znakomitych filmów Woody'ego Allena, jak "Manhattan", "Zelig" czy "Złote czasy radia").

5. "Scandal" z przeciętną oglądalnością. Nowy serial Shondy Rhimes (recenzja "Scandal" tutaj) na razie oglądalnością nie zachwyca. W czwartkowy wieczór o godz. 22:00 premierę obejrzało 7,4 mln widzów (współczynnik 2,1). To zdecydowanie mniej niż "Mentalistę" o tej samej porze w CBS (12,5 mln, współczynnik 2,4). Drogę w dół kontynuuje "Awake" - ostatni odcinek widziało już tylko 2,54 mln osób (współczynnik 0,9). O 21:00 rekordowy znów okazał się "Person of Interest" (13,5 mln, współczynnik 2,9), który we współczynniku pokonał "Chirurgów" (8,1 mln, współczynnik 2,8). Coraz gorzej ogląda się "Touch" - ostatni odcinek przyciągnął przed telewizory już tylko 7,45 mln Amerykanów (współczynnik 2,3).

6. Tytuły odcinków 3. sezonu "Pretty Little Liars". Są już tytuły pierwszych odcinków 3. sezonu "Pretty Little Liars", który rusza już w czerwcu. Po kolei będą to: "It Happened That Night", "Blood is the New Black", "Kingdom of the Blind", "Birds of a Feather".

REKLAMA