Jude Law założył w "Nowym papieżu" najmniejszy kostium w karierze. I to wcale nie ten ze zwiastuna!

"Nowy papież" (Fot. HBO)

0

Spodobał wam się papież w kąpielówkach na plaży? Jude Law zapowiedział, że w "Nowym papieżu" zobaczymy go w najmniejszym kostiumie, jaki dotychczas założył w swojej karierze.

W opowiadaniu o najwyższych szczeblach watykańskiej hierarchii, Paolo Sorrentino nagości się nie boi. A jeśli potrzebowaliście na to dodatkowego dowodu, to pierwszy zwiastun "Nowego papieża" powinien rozwiać wszelkie wątpliwości. Jak opowiadają twórcy, papież w kąpielówkach na plaży to jednak tylko zapowiedź bardziej odważnych scen w kontynuacji "Młodego papieża".

Nowy papież – Jude Law o nagości w serialu HBO

Widzowie zgromadzeni na festiwalu w Wenecji mieli już okazję zobaczyć 2. i 7. odcinek "Nowego papieża", w którym Jude Law jako Lenny Belardo prezentuje się w bardzo skąpym kostiumie kąpielowym. Jednak jak przyznał Law, na ekranie będziemy go oglądać w czymś jeszcze mniejszym, a dokładnie w chusteczce:

– Pewnie was to zdziwi, ale te spodenki kąpielowe wcale nie były najmniejszym kostiumem. Kiedy jednego dnia zapytałem kostiumografa, co dziś będę nosił na planie, pokazał mi cieniutki skrawek materiału. Zrobiłem temu zdjęcie, bo to naprawdę najmniejszy kostium, jaki kiedykolwiek dostałem.

nowy papież kąpielówki jude law

Paolo Sorrentino zapewnił widzów zgromadzonych w Wenecji, że widzieli zaledwie dwa odcinki, a nagość jest w serialu bardzo dobrze rozprowadzona po całym sezonie:

– Mamy dużo równości w nagości, równie często mężczyźni, jak i kobiety. Oraz oczywiście zwierzęta – powiedział reżyser i współscenarzysta.

Nowy papież – kiedy premiera serialu HBO?

HBO nie podaje na razie daty premiery "Nowego papieża". Jeśli jednak kontynuacja "Młodego papieża" miałaby podążyć podobną ścieżką, co oryginał, to po festiwalowym pokazie w Wenecji, telewizyjnej premiery powinniśmy spodziewać się być może jeszcze pod koniec tego roku albo na początku 2020.