Nasz top 10: Najlepsze seriale sierpnia 2019 roku

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

7. On Becoming a God in Central Florida (nowość)

"On Becoming a God in Central Florida" (Fot. Showtime)

"On Becoming a God in Central Florida" (Fot. Showtime)

Do oglądania tego serialu zachęcała nas głównie Kirsten Dunst w roli głównej, bo ani korzystanie z mody na lata 90., ani fabuła dotycząca piramidy finansowej nie zapowiadały produkcji, której nie można przegapić. Tymczasem: miłe zaskoczenie. Wprawdzie doświadczenia ze stacją Showtime uczą, że trzeba teraz podejrzliwie obserwować rozwój wydarzeń, żeby nie utknąć w jakiejś wielosezonowej opowieści, która już dawno przestała się dobrze zapowiadać, ale na razie "On Becoming a God in Central Florida" absolutnie nas przekonuje.

Dwa pierwsze, przypadające na sierpień odcinki dobrze zarysowały wyjściową sytuację. Krystal, zadowolona ze swojego spokojnego życia żona i matka, na skutek dramatycznych okoliczności oraz fatalnej sytuacji finansowej musi zająć się sprzedażą w ramach absurdalnej, ale mającej licznych wyznawców piramidy finansowej zaprojektowanej przez Obiego Garbeau II. A że Krystal najwyraźniej ma ogromny potencjał, by odnieść sukces, o którym wcale nie marzyła, zapowiada się świetny cotygodniowy seans podziwiania budzącego grozę talentu i zaskakującej bezwzględności tej (anty)bohaterki.

Równocześnie serial, który wymyślili mający stosunkowo krótkie CV Robert Funke i Matt Lutsky, proponuje poruszające historie także na drugim planie (tu wyróżnić należy przyjaciela Krystal, Erniego, i fanatycznie wierzącego w FAM Cody'ego). Do tego dobre dialogi, pozbawiony lukru, nieraz wręcz satyryczny obrazek pogoni za poprawą losu na początku kiczowatej dekady. Plus trochę Alexandra Skarsgårda obsadzonego w roli innej niż zwykle i aligator do kompletu. Oby tak dalej! [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10