Nasz top 10: Najlepsze seriale sierpnia 2019 roku

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

4. GLOW (powrót na listę)

GLOW sezon 3

"GLOW" (Fot. Netflix)

Rok temu ta opowieść, pozornie głównie o kobiecym wrestlingu w latach 80., a tak naprawdę o pięknych, chociaż nie zawsze łatwych relacjach w grupie zróżnicowanych pod każdym względem bohaterek, była naszym serialem czerwca. Teraz, przy mocnej konkurencji i nieco mniej bezwarunkowym zachwycie nad nowym sezonem, "GLOW" odrobinę spada, ale nie zmienia to faktu, że wciąż tę produkcję uwielbiamy. Nie tylko dlatego, że należy do coraz skromniejszej puli "małych" komedii Netfliksa, których jeszcze nam nie zabrano.

Tempo 3. serii było wprawdzie nierówne, ale wątki związane z pobytem ekipy w Las Vegas pozwoliły zmienić formułę i zapytać o moment, kiedy coś, co zapowiadało się na sukces (wszak mimo skasowania programu dziewczyny dalej mają pracą i na dodatek wykonują ją w hotelowym przepychu), staje się monotonne. W Vegas bohaterki mają czas i coraz silniejszą motywacją, by zweryfikować dotychczasowe wybory, spokojniej zastanowić się nad sobą i podjąć decyzje, co dalej.

Nawet jeżeli ta monotonia losów fikcyjnej ekipy chwilami udziela się samemu serialowi, a w wielu odcinkach brakuje dynamizmu scen wrestlingowych, to wciąż mamy tu wiele z tego, za co kochamy "GLOW". Nadal fenomenalnie piszą scenarzyści trudną przyjaźń Ruth i Debbie, a Alison Brie i Betty Gilpin można oglądać bez końca, nawet w pozornie błahych wspólnych scenach. W tym sezonie zresztą jeszcze mocniej widać, że właśnie to jest relacja, której najbardziej powinniśmy kibicować, a bardziej czy mniej udane wątki romantyczne obu pań stanowią tylko dodatek.

Nie można zapomnieć o kilku najbardziej udanych odcinkach, zwłaszcza opartym na świetnym pomyśle "Freaky Tuesday" i o zapewniającym mocne podsumowanie wątków LGBTQ przedstawieniu w "The Libertines". A do tego wyjątkowy wariant "Opowieści wigilijnej" i pozostawienie kilku postaci na rozdrożu, co może, ale wcale nie musi prowadzić do wyboru przez bohaterki dobrego kierunku. Czyli: chcemy więcej! Pytanie tylko, czy Netflix chce tego samego… [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10