Marcin Dorociński w miniserialu Netfliksa! "The Queen's Gambit" to nowy projekt twórcy "Godless"

"Pakt" (Fot. HBO)

Marcin Dorociński już wkrótce pojawi się w netfliksowym serialu – i to wcale nie polskim. Aktor wystąpi w "The Queen's Gambit" u boku Anyi Taylor-Joy.

O serialu "The Queen's Gambit" na podstawie powieści Waltera Trevisa pisaliśmy już w marcu, kiedy to Netflix zamówił sześcioodcinkową adaptację. Nazwisko scenarzysty – Scotta Franka ("Godless") i głównej gwiazdy - Anyi Taylor-Joy ("Minaturzystka") wystarczyłyby, żebyśmy czekali z niecierpliwością na tę produkcję, ale Netflix postanowił dodać jeszcze jeden powód do ekscytacji – w serialu wystąpi Marcin Dorociński.

Marcin Dorociński w serialu Netfliksa

Dziejący się w czasach zimnej wojny "The Queen's Gambit" opowie o dziewczynie, która jest prawdziwą mistrzynią szachową i chce zostać najlepszą szachistką świata. Serial pokaże życie Beth Harmon (Taylor-Joy) od wieku 8 do 22 lat. Dorociński ma wcielić się w szachowego geniusza Borgova, który jest zarazem największym przeciwnikiem głównej bohaterki.

Informację o roli w "The Queen's Gambit" podał oficjalny profil aktora na Facebooku, dodając, że Dorociński spędzi na planie 20 dni zdjęciowych.

The Queen's Gambit – kiedy premiera serialu?

Netflix na razie nie podaje daty premiery serialu, ale raczej nie zobaczymy go wcześniej niż w 2020 roku.

REKLAMA