Wielkie pytanie na stylowym plakacie "Chirurgów". Dokąd zmierza Meredith Grey w 16. sezonie?

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

0

16. sezon "Chirurgów" ma plakat z Meredith idącą do przodu i wielkim pytaniem, które zawisło nad jej głową. Jak zmieni się życie pani doktor w nowych odcinkach?

"Chirurdzy" w przyszłym tygodniu wracają z 16. sezonem, a showrunnerka, Krista Vernoff, robi wszystko, co się da, żeby widzowie dalej byli wkręceni.

15. sezon skończył się finałem, w którym Meredith (Ellen Pompeo) popełniła nadużycie, żeby ratować życie małej dziewczynki, i została zwolniona ze szpitala, razem z Richardem (James Pickens Jr.) i Alexem (Justin Chambers). Na tym jednak jej kłopoty się nie skończyły, bo w końcu musiała przyznać się do złamania prawa, żeby ratować DeLucę (Giacomo Gianniotti), który wylądował w więzieniu.

Chirurdzy sezon 16 – co czeka Meredith Grey?

W 16. sezonie zobaczymy konsekwencje tamtych wydarzeń, nie tylko w takim sensie, że Meredith czeka służba społeczna, ale też dla jej świeżego jeszcze związku z DeLucą. Nic więc dziwnego, że na plakacie Mer idzie do przodu, a nad jej głową wisi wielkie pytanie życiowe: co dalej?

Chirurdzy sezon 16 plakat

Krista Vernoff zdradziła w rozmowie z E! Online, że akcja nowego sezonu zacznie się zaraz po wydarzeniach z finału poprzedniego. Potem szybko przeskoczymy cztery tygodnie, ale kłopoty Mer się nie skończą. Konsekwencje będą odczuwalne przez cały sezon.

– Obiecuję, że nie zamykamy tego w jednym odcinku, tylko rozciągamy w czasie. W premierze stawiamy stopę na nowej ścieżce, którą pójdzie ten sezon, ale konsekwencje poprzedniego sezonu będą w całym sezonie – powiedziała twórczyni.

Vernoff żartowała, że jeśli poprzedni sezon był jak komedia romantyczna, to teraz zobaczymy, co się dzieje po zakończeniu komedii romantycznej.

– Oni muszą poradzić sobie ze złożonością nowego związku, po tym jak Meredith została zwolniona i złamała prawo. Stresujące sytuacje w ich bardzo młodym związku wynikają z konsekwencji ich decyzji w ubiegłym sezonie – mówiła Vernoff.

Na dłuższą metę trudno sobie wyobrazić Meredith poza Grey Sloan Memorial, ale droga do jej powrotu do pracy może być długa i pełna twistów. I obyśmy wszystkich nie zobaczyli już w premierze nowego sezonu.

Chirurdzy sezon 16 – premiera 26 września w USA