Netflix pokazał pierwsze zdjęcie zza kulis "El Camino". Co się działo z Jessem po zakończeniu "Breaking Bad"?

"El Camino: Film Breaking Bad" (Fot. Netflix)

0

Twórcy "Breaking Bad" zawsze byli specami od pokazywania teoretycznie mało atrakcyjnych szczegółów. Zobaczcie, jak to wygląda w przypadku "El Camino", filmu o dalszych losach Jessego.

Vince Gilligan przy okazji "Breaking Bad" wiele razy powtarzał, że nie interesują go wyłącznie mocne i satysfakcjonujące momenty jak z dobrego filmu akcji, ale też – czy wręcz przede wszystkim – to, co do nich prowadziło, a także konsekwencje. Nie zawsze na pierwszy rzut oka atrakcyjne, bo czy rzeczywiście chcemy oglądać przez dwie godziny, jak dwóch kolesi próbuje pozbyć się zwłok, przeżywając jednocześnie dylematy moralne? Dziś wiemy, że chcemy, w 2008 roku nie było to takie oczywiste.

El Camino – zdjęcie z filmu Breaking Bad

Skąd ten wstęp? Stąd, że Netflix wypuścił zakulisowe zdjęcie z "El Camino", filmowej kontynuacji "Breaking Bad". A na nim umorusany i zarośnięty Jesse (Aaron Paul) w towarzystwie samego Gilligana, sprawdzającego wytrzymałość scenografii.

"Po dramatycznej ucieczce Jesse musi pogodzić się ze swoją przeszłością, aby wykuć jakiegoś rodzaju przyszłość" – głosi krótki opis filmu. To zdjęcie wydaje się być dowodem, że w filmie zobaczymy nie tylko moment triumfu (jeśli jakiś będzie), ale też ciężkie chwile tuż po wydarzeniach z finału serialu. Twórcy "Breaking Bad" jak zwykle nie oszczędzą nam widoków, które mogą być trudne do przełknięcia.

El Camino Breaking Bad film

Wiadomo już, że w "El Camino: Filmie Breaking Bad" pojawią się się najbliżsi kumple Jessego, Skinny Pete (Charles Baker) i Badger (Matt L. Jones). Nieoficjalne informacje mówią również, że z dawnej obsady powrócą także Jonathan Banks (Mike), Jesse Plemons (Todd), Robert Forster (Ed), Tess Harper (mama Jessego), Kevin Rankin (Kenny) oraz Krysten Ritter (Jane) i Bryan Cranston (Walter White).

El Camino: Film Breaking Bad – kiedy premiera?

"El Camino" dostępne będzie na Netfliksie 11 października. W USA film ma być także wyświetlany w kinach na specjalnych pokazach w ponad 60 miastach. A w niedzielę (poniedziałek wczesnym rankiem czasu polskiego) podczas gali rozdania nagród Emmy zostanie zaprezentowany zwiastun produkcji.