8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Najwięcej nagród Emmy dla HBO. Peter Dinklage i Jharrel Jerome z rekordami. "Czarnobyl" na pewno nie będzie mieć 2. sezonu. Kit Harington broni finałowego sezonu "Gry o tron".

1. Najwięcej nagród Emmy dla HBO

Dziś w nocy zostały rozdane nagrody Emmy (lista laureatów tutaj). Najwięcej, bo aż 12 nagród, zdobyła "Gra o tron", za nią znajdują się "Czarnobyl" i "Wspaniała pani Maisel" (po 10). A jak to wygląda, jeśli chodzi o stacje telewizyjne? Wygrywa HBO z 34 statuetkami. Netflix zdobył 27 nagród, a Amazon – 15.

2. Emmy 2019 – gwiazdy na czerwonym dywanie

Zdjęcia kreacji z czerwonego dywanu możecie zobaczyć tutaj i tutaj. E! Online przyjrzało się kreacji Billy'ego Portera – aktor z "Pose" miał na sobie 130 tys. kryształków i diamenty za 55 tys. dolarów. Pod linkiem znajdziecie także wywiad z Porterem, który mówi, że po prostu cieszy się, że dożył czasów, kiedy takie produkcje jak "Pose" powstają i są dostrzegane.

Wyświetl ten post na Instagramie.

THE MOMENT HAS ARRIVED HUNTIES! #ad With my @KetelOne_US martini in hand, taking a moment to reflect on dreaming the impossible and making it a reality. Growing up, there was never representation of someone who looked like me… So to live in my truth, be loved for being who I am and standing proud as the first openly gay, black man to walk the #EmmyAwards red carpet as a Lead Actor Drama nominee… Y’all just don’t know what this moment means to me. Here’s to celebrating 50 years of life, 30 years of hard work and learning to embrace the JOY! This isn’t for me… It’s for US! Now let’s go shut this thing down ya’ll! 🍸DrinkMarvelously #EmmyAwards #KetelOne #Beanexample by @santiagraphy / @gettyimages Style by @sammyratelle Grooming by @heyannabee Wearing custom @michaelkors collection Custom Hat by @stephenjonesmillinery Fine Jewels by @oscarheyman Nails by @cndworld @nailzbyvee

Post udostępniony przez Billy Porter (@theebillyporter)

3. Emmy 2019 – rekordowy Peter Dinklage

Peter Dinklage zdobył czwartą już nagrodę jako najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym – i jest to rekord w tej kategorii. Na drugim biegunie mamy aktorki z "Gry o tron" – żadna z nich nie dostała nigdy Emmy.

4. Kolejne rekordy na gali Emmy 2019

Rekordowy okazał się także Jharrel Jerome, najmłodszy zwycięzca w swojej kategorii i zarazem pierwszy Afrolatynoamerykanin. Tegoroczne nagrody to także ciąg dalszy inwazji brytyjskiej – aż połowa nagród przypadła w udziale brytyjskim aktorom i twórcom.

5. Czarnobyl nie będzie mieć 2. sezonu

Craig Mazin, twórca miniserialu "Czarnobyl", raz jeszcze powiedział, że 2. sezonu nie będzie – w żadnej formie.

6. Kit Harington o krytyce Gry o tron

"Gra o tron" zdobyła nagrodę Emmy dla najlepszego serialu dramatycznego, a Kit Harington odniósł się do krytyki serialu.

– Wciąż nie widziałem serialu, nie widziałem finałowego sezonu. Ale wiem, ile nas kosztowało nakręcenie go. To było trudne dla wszystkich i wszyscy włożyli w to całe swoje serca i mnóstwo wysiłku. Wiedzieliśmy, że to, co robimy, jest właściwe, w sensie fabularnym. Wiedzieliśmy, że to pasowało do postaci, bo żyliśmy z nimi przez 10 lat. Kontrowersje nigdy nas tak naprawdę nie dotknęły – zapewnił aktor.

7. Abigail Cowen w nowym serialu Netfliksa

Abigail Cowen ("Chilling Adventures of Sabrina") zagra główną rolę w "Fate: The Winx Saga", serialu aktorskim Netfliksa inspirowanym animacją "Klub Winx". Serial tworzy Brian Young ("Pamiętniki wampirów").

8. HBO Max tworzy reboot The Boondocks

HBO Max zamówiło reboot animowanego serialu "The Boondocks", emitowanego w latach 2005-2014 na Adult Swim. Serial dostał od razu zamówienie na dwa sezony po 12 odcinków każdy i 50-minutowy odcinek specjalny. Premiera jesienią 2020 roku.

REKLAMA