Czy będzie 3. sezon "Fleabag"? Phoebe Waller-Bridge mówi, czy nagrody Emmy coś zmienią w tej kwestii

0

Phoebe Waller-Bridge długo powtarzała, że nie ma szans na 3. sezon "Fleabag". Czy po zdobyciu sześciu nagród Emmy brytyjska twórczyni zmieni zdanie?

"Fleabag" okazała się czarnym koniem tegorocznych nagród Emmy. Brytyjski serial zdobył łącznie sześć statuetek, w tym dla najlepszej komedii, najlepszej aktorki komediowej oraz za reżyserię i scenariusz. W gronie pokonanych znaleźli się laureaci z lat poprzednich, w tym "Veep" i "Wspaniała pani Maisel".

Fleabag – czy będzie 3. sezon serialu?

Po takim zwycięstwie kontynuacja narzuca się sama, ale Phoebe Waller-Bridge, która odebrała aż trzy nagrody jako aktorka, scenarzystka i producentka serialu, pozostaje nieprzekonana. Rozmawiając z dziennikarzami po swoim wielkim zwycięstwie, twórczyni zapewniła, że 3. sezonu "Fleabag" wciąż nie ma w planach.

– Szczerze mówiąc, to raczej sprawia wrażenie najpiękniejszego sposobu na pożegnanie. Wydaje się, że opowieść jest kompletna. Wydaje się to właściwe, odejść, kiedy jesteś na szczycie. Nie da się już zajść wyżej – powiedziała.

fleabag sezon 3

Waller-Bridge już wcześniej mówiła, że 2. sezon "Fleabag" będzie ostatni, ale więcej chcieliby nie tylko fani. Amazon, który współtworzy serial z BBC, też jest za.

– Nic nie uszczęśliwiłoby nas bardziej, niż gdyby [Waller-Bridge] zrobiła dla nas jeszcze jeden sezon tego serialu – albo cokolwiek, co chce zrobić – powiedziała Jennifer Salke z Amazona podczas TCA press tour.

Sian Clifford, serialowa Claire, która dostała za swoją rolę nominację do Emmy, mówiła wcześniej, że jej zdaniem "ta historia jest kompletna", ale jednocześnie przyznała, że bardzo by chciała jeszcze kiedyś zagrać siostrę Fleabag.

Fleabag jest dostępna w serwisie Prime Video