"The Affair" przypomina o Alison w nowym zwiastunie. Czy dostaniemy satysfakcjonujące zakończenie?

"The Affair" (Fot. Showtime)

0

Finałowy sezon "The Affair" jest już na półmetku, co oznacza, że czas wrócić do najważniejszego wątku. Zwiastun kolejnego odcinka to powrót do sprawy Alison i zapowiedź jej dalszego rozwoju.

Po mocnych przejściach z końcówki 4. sezonu bohaterowie "The Affair" dostali tylko i aż 11 odcinków na pozamykanie wszystkich spraw. Czy Noah (Dominic West) i Helen (Maura Tierney) wrócą do siebie? Co czeka ich dzieci? I czy kiedykolwiek zostanie ujawniona prawda o śmierci Alison (Ruth Wilson)?

The Affair – Joanie pozna prawdę o śmierci Alison?

Twórczyni serialu wyraźnie dała nam do zrozumienia, że najbardziej pechowa bohaterka "The Affair" nie popełniła samobójstwa, zabił ją jej nowy chłopak, Ben (Ramón Rodríguez). Ale w serialowym świecie tego nie wiedzą. A już w szczególności nie wie tego córka Alison, Joanie (Anna Paquin), na którą śmierć matki mocno wpłynęła.

Zwiastun 6. odcinka finałowej serii "The Affair" nie tylko pokazuje, jak mylne pojęcie o swojej matce ma dorosła Joanie, ale też zapowiada dalsze śledztwo w sprawie jej śmierci. Policja uznała, że to było samobójstwo, my mamy mocne podejrzenie, że to zabójstwo. Czy Joanie dotrze do prawdy? Wszystko na to wskazuje.

Pytanie brzmi, jakie będą konsekwencje dotarcia do prawdy. Dorosła Joanie to prawdziwy kłębek problemów emocjonalnych, które wynikają z tego, jak pamięta swoją matkę i co wie na temat jej śmierci. Wiadomość, że Alison nie zabiła się, tylko została zamordowana, to coś, co zdecydowanie może pomóc jej córce w poukładaniu własnego życia.

Drugie pytanie, to czy możemy liczyć na sprawiedliwość dla Alison w sensie prawnym. Akcja 5. sezonu "The Affair" dzieje się w latach 50. XXI wieku. Cole (Joshua Jackson) już nie żyje, nie wiadomo, co się dzieje z Noahem, który też mógłby być zainteresowany uzyskaniem odpowiedzi. A czy żyje ten, którego wypadałoby pociągnąć do sprawiedliwości, czyli Ben? Tego też nie wiemy.

W zwiastunie pojawia się także niejaki EJ (Michael Braun z "The Night Of") w roli naukowca, który pomaga Joanie w przezwyciężeniu traumy. W pewnym momencie Joanie zaczyna go całować, bo bohaterowie "The Affair" tak już mają. Czy spirala złych decyzji i emocjonalnego poplątania kiedykolwiek przestanie się nakręcać?

Nowe odcinki The Affair w poniedziałki w HBO GO