"Wojna światów" w edwardiańskiej Anglii. Zobaczcie zwiastun serialu BBC na podstawie powieści H.G. Wellsa

"Wojna światów" (Fot. BBC)

0

"Wojna światów" przeniesie się tej jesieni do Anglii. Zobaczcie, jak Rafe Spall i Eleanor Tomlinson uciekają przed inwazją kosmitów w pierwszym zwiastunie serialu BBC.

Tej jesieni zobaczymy aż dwie wersje "Wojny światów" H.G. Wellsa. Pierwsza to współczesny serial z Gabrielem Byrne'em i Elizabeth McGovern, który startuje na kanale FOX pod koniec października. Druga to kostiumowa produkcja telewizji BBC.

Wojna światów – zwiastun serialu BBC

I właśnie ta druga "Wojna światów" dostała swój zwiastun, w którym widzimy, jak Rafe Spall ("The Big Short") i Eleanor Tomlinson ("Poldark") stawiają czoła inwazji z Marsa. Oprócz nich w serialu pojawią się m.in. Robert Carlyle ("Once Upon a Time") i Rupert Graves "(Sherlock").

Akcja serialu dziać się będzie w edwardiańskiej Anglii. George (Spall) i jego partnerka Amy (Tomlinson) próbują przeciwstawić się społeczeństwu i zacząć wspólne życie, kiedy rozpoczyna się inwazja kosmitów. Graves wciela się we Fredericka, starszego brata George'a, z kolei Carlyle gra Ogilvy'ego, astronoma i naukowca.

Serial "Wojna światów" został nakręcony w Liverpoolu. Twórcą jest Peter Harness ("Wallander"), a reżyserem Craig Viveiros ("And Then There Were None").

Wojna światów BBC – premiera jesienią 2019 roku